باشگاه خبرنگاران/ مدیر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: ۳۵ کیلومتر از رودخانه‌های استان اردبیل به منظور مدیریت سیلاب‌های احتمالی لایروبی و بازگشایی شده است.
 
امین حسین پور، مدیر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در سال گذشته در نقاط آسیب پذیر و نقاطی که احتمال وقوع سیل و ایجاد خسارت وجود داشت، مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌های به طول ۳۵ کیلومتر در سطح استان لایروبی و بازگشایی شده است.
او افزود: وزارت نیرو و به تبع آن شرکت آب منطقه‌ای سعی در تامین و انتقال آب دارند و نیز اقدامات زیادی در خصوص حفاظت و نگهداری مجرا، حریم و بستر رودخانه انجام می‌دهند.
مدیر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه هدایت و نگهداری آب‌های جاری در رودخانه‌ها نیازمند آن است که بستر رودخانه¬ها مورد نگهداری و حفاظت قرار گیرند، تصریح کرد: مجرا و حدود بستر رودخانه در دو بعد مورد تعریف قرار می‌گیرد؛ اول بحث‌های فنی مساله که مباحثی از قبیل سیل، مخاطرات ناشی از آن مورد بررسی قرار می‌گیرد و موضوع دیگر بحث حقوقی مساله است.
حسین پور افزود: بستر رودخانه جزو حقوق بیت المال و اموال ملی می‌باشد که حفاظت و نگهداری از آن بر عهده وزارت نیرو می‌باشد.
او هدف از تعیین حد بستر و حریم رودخانه را حفاظت جان و مال مردم از خطرات سیل خواند و افزود: حریم رودخانه و میزان حد بستر رودخانه با نشانه گذاری به وسیله میله‌های آبی رنگ یا بتن که در دو طرف رودخانه به موازات هم قرار می‌گیرند مشخص می‌شود و از محل علامت گذاری شده یک الی ۲۰ متر با توجه به شرایط رودخانه در نظر گرفته می‌شود.

 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today