ایرنا/ نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران بیشترین مشکلات موجود در حوزه مبارزه با کرونا را مربوط به تامین وسایل حفاظتی دانست و از راه‌اندازی خط تولید وسایل حفاظتی در همدان و انتشار مقاله‌های پژوهشی در حوزه کرونا اظهار رضایت کرد.

کریستوف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در نشست با هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا اظهار داشت: این سازمان برای وارد کردن اقلام بهداشتی و درمانی به کشورها، تولید کیت‌های تشخیصی و فراهم آوردن وسایل بهداشتی جهت مقابله با کرونا برنامه دارد.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران ادامه داد: سازمان بهداشت جهانی برای پشتیبانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران به منظور فراهم آوردن وسایل مورد نیاز بیمارستان‌ها و توسعه توانمندی آزمایشگاه‌ها اقدام‌هایی کرده است.
وی بازدید از برخی مراکز آموزشی درمانی را جزو برنامه‌های طرح «آی. سی. ای. آر. پی» دانست و اضافه کرد: این طرح مربوط به پاسخ‌دهی ایران به بیماری کووید۱۹ است که در آن سازمان بهداشت جهانی قراردادی برای تامین وسایل حفاظتی با هدف بالا رفتن استاندارد وسایل تشخیص کووید ۱۹ در نظر گرفته است.
نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با قدردانی از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان، با ادای احترام به همه فعالان حوزه سلامت بیان کرد: امروزه بسیاری از پزشکان در خط اول مقابله با ویروس کرونا قرار دارند.نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با تاکید بر اهمیت حوزه آموزش بهداشت، سلامت و ارتقای بهداشتی ابراز امیدواری کرد که سواد بهداشتی ارتقا یابد.
وی آزمونه (پایلوت) شدن همدان در برنامه «هر خانه یک پایگاه سلامت» را کاری ارزشمند توصیف کرد و گزارش‌های دریافتی از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی همدان را نشان دهنده موقعیت اپیدمی ویروس کرونا در این استان و نحوه کنترل و مهار آن دانست.
هملمن از اینکه استان همدان همچنان در مرحله نخست سناریوی خود مبنی بر در نظر گرفتن ۷۰۰ تختخواب برای بیماران قرار داشته و نیازی به ۲ سناریوی دیگر تدوین شده و استفاده از تخت های بیشتر ندارد، ابراز خرسندی کرد.
وی بررسی وسایل و تجهیزات بیمارستان‌ها را یکی از برنامه‌های سفر خود به همدان دانست و ابراز امیدواری کرد که با توجه به زمان‌بر بودن ورود وسایل به این استان، امکانات یاد شده هر چه سریع‌تر به همدان برسد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today