باشگاه خبرنگاران/ قیمت ماهی در بازار بوشهر، خود را به شکل تاسف باری با دلار تطبیق داده است. ماهی‌های بازار بوشهر این روزها با قیمت دو یا سه برابری دلبری می‌کنند.

قیمت ماهی در بازار بوشهر، خود را به شکل تاسف باری با دلار تطبیق داده است. ماهی‌های بازار بوشهر این روز‌ها با قیمت دو یا سه برابری دلبری می‌کنند. ارزان‌ترین ماهی‌ها (خشار) کیلویی یک دلار! ماهی شیر نیز هر کیلوگرم ۱۳۰ هزار تومان. ماهی‌های پرطرفدار نیز تا ۲۴۰ هزار تومان قیمت داشتند.
کسبه بازار ماهش فروشان بوشهر می‌گویند: فروش آنها به کمتر از 40 درصد قبل از گرانی‌ها رسیده است. آنها می‌گویند، چون فروش ماهی کاهش‌ یافته هر روز مقداری ماهی روی دستشان می‌ماند؛ بنابراین سودی از فروش ماهی نمی‌برند.
ماهی‌فروشان می‌گویند: دولت نه عزمی برای مقابله با صادرات غیررسمی ماهی دارد و نه کنترلی بر صادرات رسمی. نتیجه اینکه ماهی در بازار بوشهر به حدی گران شده که کسی نتواند آن را به خانه ببرد.
یکی از کسبه در خصوص کنترل قیمت ماهی‌ها چنین می‌گوید: به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که دولت جلوی قاچاق ماهی را با عزم بیشتری بگیرد. از طرفی باید در حمایت از سفره مرزنشینان برنامه‌ریزی بهتری برای صادرات ماهی صورت بگیرد. بازاریان در همین رابطه می‌گویند می‌توان هر ماه 10 روز صادرات را ممنوع کرد تا قیمت ماهی در بازار بوشهر از کنترل خارج نشود.
وی ادامه می‌دهد: این‌که چقدر این اقدام شدنی است را ما نمی‌دانیم، اما می‌دانیم که دولت باید به فکر سبد غذایی و سفره مرزنشینان باشد. نمی‌توان و نباید انتظار داشت که مردم بندرنشین در طول سال مزه ماهی به دهانشان نرسد. شاید بتوان در ماه‌های خاصی از سال، صادرات را ممنوع کرد تا وفور آبزیان در بازار باعث کاهش قیمت‌ها شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday