ایرنا/ مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از ساماندهی و بازپیرایی قنات جهانی قصبه گناباد از محل اعتبارات سفر رییس جمهوری خبر داد.

ابوالفضل مکرمی‌فر مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: اعتبار اختصاص یافته در این سفر۳۰ میلیارد ریال بوده که برای اجرای طرح و برنامه ها تامین شده است.

وی ادامه داد: تکمیل و استحکام بخشی ورودی شماره دو، طرح پایش آب قنات قصبه با مشارکت مجتمع آموزش عالی گناباد، احیا و بازپیرایی کوچه باغ محور گردشگری قنات قصبه با مشارکت شهرداری گناباد، استحکام‌بخشی، مرمت و احیای آب‌انبار قلعه کاخک با مشارکت شهرداری کاخک، مرمت برج و حوضخانه فخزاده، مرمت و بازپیرایی کوچه باغ حیاطا واقع در محور گردشگری قنات از مهم‌ترین اقداماتی  است که از محل این اعتبارات انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با بیان این که جلب مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی نیز در دستور کار قرار دارد گفت: شهرداری‌های گناباد و کاخک و مجتمع آموزش عالی گناباد در این برنامه مهم میراث‌فرهنگی مشارکت خواهند کرد.

مکرمی فر افزود: اعتبار تامین شده و تخصیص یافته برای قنات جهانی قصبه گناباد مبلغ هفت میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: قنات جهانی قصبه گناباد هر ساله میزبان حدود ۷۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی است که در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا بازدید کنندگان آن با کاهش مواجه شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar