ایرنا/ دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شمار مبتلایان و فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ بین افراد غیربومی بستری در بیمارستان‌های کلانشهر مشهد رو به افزایش است لذا از عموم هموطنان استدعا می‌شود به طور موکد و جدی از سفر به مشهد پرهیز کنند.

حمیدرضا رحیمی دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی قرارگاه مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مشهد در وضعیت قرمز شیوع ویروس همه‌گیر کرونا قرار دارد، بنابراین ه هیچوجه مقصد مناسبی برای سفر نیست.

وی ادامه داد: هم‌اینک دست‌کم ۲۰ درصد بیماران بستری در بیمارستانهای ویژه کرونا را در مشهد افراد غیربومی ساکن دیگر استانها و شهرستانهای کشور تشکیل می‌دهند که در این شرایط شوربختانه مصلحت سلامتی خود را ندیده گرفته و به مشهد سفر کرده‌اند.

مسوول اطلاع‌رسانی پیرامون کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد این دسته از بیماران را مبتلا به ویروس کرونا پیش از ورود به مشهد یا ابتلای به آن هنگام حضور در این شهر ذکر و بیان کرد: برخی از مبتلایان غیربومی به ویروس کرونا، در مشهد جان خود را از دست می‌دهند لذا پیکر آنها با تدابیر خاص و آمبولانسهای ویژه به زادگاهشان در خارج از مشهد و خراسان رضوی منتقل می‌شود.

رحیمی بر لزوم حیاتی رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری فیزیکی در اجتماع، زدن ماسک به صورت و اجتناب از سفرهای غیرضروری برای مهار و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ تاکید و بیان کرد: همه دست‌اندرکاران امور بهداشتی درمانی و خادمان سلامت به طور شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند.

وی گفت: با این وجود، شرط موفقیت خادمان سلامت در جبهه مبارزه با ویروس مرگبار کرونا همکاری و همراهی مستمر مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز از بهره‌گیری گنجایش بیمارستانهای غیردانشگاهی و خصوصی به منظور بستری و ارائه خدمات‌ درمانی به بیماران مبتلا به ویروس کرونایی در کلانشهر مشهد خبر داد.

شاپور بدیعی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و پیش‌بینیهای لازم هم‌اینک استفاده از گنجایش و امکانات بیمارستانهای خارج از مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی در فصلهای پاییز و زمستان پیش‌رو در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بیمارستانهای زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی در مشهد شامل فارابی و ۱۷ شهریور بخشی از تختها و امکانات درمانی خود را خود را به همین امر اختصاص داده‌اند.  

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین در هماهنگی نیروهای مسلح بیمارستانهای ثامن‌الائمه و امام حسین در مشهد به پذیرش و بستری کادر و سربازان مبتلا به کووید ۱۹ اختصاص یافته‌اند و در بخشهای بستری و مراقبتهای ویژه این مراکز درمانی نظامی به بیماران خدمات‌رسانی می‌شود.

بدیعی افزود: بر اساس مصوبه قرارگاه ملی مقابله با ویروس کرونا همچنین از گنجایش و امکانات دانشگاه آزاد اسلامی استفاده خواهد شد، این امر در مرحله رایزنی، انتخاب مرکز درمانی و برنامه‌ریزی برای آموزش پرسنل قرار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar