ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان گفت: حدود ۱۵ هکتار عملیات رفع تصرف و آزادسازی از بستر رودخانه‌های استان انجام شد.

ایرج حیدریان، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان اظهار کرد: ۲۸۷ مورد حکم قضایی اخذ و بیش از ۱۷۰ مورد عملیات آزادسازی و رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه ها در استان انجام شد.

وی با اشاره به لایروبی، بازگشایی و ساماندهی ۲۴ رودخانه استان به طول حدود ۳۹ کیلومتر با هفت میلیارد ریال اعتبار افزود: تا کنون عملیات لایروبی رودخانه به طول ۲۸ کیلومتر در سطح رودخانه های استان انجام شده است.

حیدریان به وضعیت منابع آبی استان سمنان اشاره کرد و گفت: با اجرای کامل طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی در استان سمنان بالغ بر ۲۷ میلیون متر مکعب در مصرف آب در سال ۹۸ صرفه جویی شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان، سمنان را از استان‌های برتر کشور در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی معرفی کرد و ادامه داد: تمام چاه‌های غیرمجاز مشمول قانون تعیین تکلیف در استان سمنان، تعیین تکلیف شد و در بخش نصب کنتور هوشمند نیز بیش از ۸۰ درصد چاه های استان به کنتور هوشمند آب و برق مجهز شد.

وی ابراز داشت: سمنان در زمینه نصب کنتور هوشمند بین سایر استان های کشور حائز رتبه برتر است ودر این زمینه عملکرد موثری داشته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today