مهر/ رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان قزوین با روند افزایشی به ۲۹۹ نفر رسید.

پیمان نامدار رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهار داشت: متأسفانه به دلیل کاهش ترس از بیماری میان شهروندان شاهد کاهش استفاده از ماسک و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی هستیم که این موضوع به افزایش بیماری منجر شده است.

وی بیان کرد: با ممنوع شدن فعالیت تالارهای جشن و عروسی به ویژه در شهرهای کوچک شاهد برگزاری مراسم جشن در باغ تالارها و سایر اماکن خصوصی و غیر رسمی هستیم که این وضعیت موجب افزایش تعداد مبتلایان و روند افزایش بیماری شده است.

نامدار یادآور شد: بر اساس آخرین گزارش دریافتی در بیست و چهار ساعت گذشته تعداد ۵۱ بیمار جدید به افراد مبتلا اضافه شدند و در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های استان قزوین به ۲۹۹ نفر رسیده است.

وی گفت: وضعیت شهرهای قزوین و تاکستان همچنان قرمز است و دیگر شهرها در شرایط زرد قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: از مجموع افراد بستری شده تعداد ۳۳ نفر در وضعیت وخیم و زیر دستگاه تنفسی هستند و درمان آنها ادامه دارد.

نامدار اظهار داشت: متأسفانه در روز گذشته ۵ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در ادامه با اشاره به خطر جدی ویروس کرونا اضافه کرد: به هر میزان ترس مردم از ویروس کمتر می‌شود شاهد بی توجهی بیشتر به نکات بهداشتی هستیم و این روند به تشدید موج دوم منجر شده و شاهد افزایش روند مبتلایان و فوتی‌ها هستیم.

وی بیان کرد: بیشترین چالش‌ها ما به دلیل حضور مردم در اجتماع و مراکز شلوغ بویژه حضور در مراسم جشن و عروسی است که باید این روند متوقف شود.

نامدار گفت: در حال حاضر بیمارستان بوعلی که ویژه بیماران کرونایی است تکمیل شده و تخت خالی نداریم و بیمارستان رازی نیز برای کمک وارد مأموریت شده و پذیرش بیمار آغاز شده و تداوم این وضعیت ما را مجبور به راه اندازی بیمارستان صحرایی خواهد کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین بیان کرد: بیمارستان ولایت نیز در حال آماده شدن برای پذیرش بیماران کرونا در شرایط حادتر است و این وضعیت نگرانی کادر درمانی را بیشتر کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar