فارس/ رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: شاخص بستری بیمار برای شرایط قرمز 2.5 بیمار در 100 هزار نفر جمعیت است اما بستری ما در حال حاضر نزدیک به عدد پنج و دو برابر شاخص شرایط قرمز است.

عبدالرضا فاضل رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار کرد: طی سه روز گذشته آمار نزولی بستری بیماران را در بیمارستان‌های استان داشته‌ایم.

وی ادامه داد: اما هنوز شرایط استان گلستان شرایط قرمز در شیوع ویروس کرونا است و شاخص بستری بیمار برای شرایط قرمز ۲.۵ بیمار در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است اما بستری ما در حال حاضر نزدیک به عدد پنج و دو برابر شاخص شرایط قرمز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: بسیاری از اتفاقاتی که در خردادماه تا امروز رخ داد به سمتی رفت که در اواخر تیرماه چالش‌های شدیدی را داشته‌ایم.

فاضل بیان کرد: ماه محرم نزدیک است و اگر مردم رعایت نکنند دغدغه‌های معیشتی و روحی و روانی مردم استان با توجه به لزوم ایجاد محدودیت‌ها به جایی می‌رسد که شرایط را بدتر خواهد کرد.

وی اضافه کرد: ماه محرم ماهی است که باید مراقب رفتارها باشیم و اگر رعایت نکنیم شرایط مناسبی را در ادامه مسیر نخواهیم داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: در کل استان ۵۲۱ بیمار بستری داریم و طی ۲۴ ساعت گذشته هشت نفر مرگ ناشی از بیماری کرونا داشته‌ایم و از این ۵۲۱ بیمار ۹۱ نفر در «آی‌سی‌یو» بستری هستند و ۳۳ نفر از این تعداد به دستگاه وصل هستند و شرایط تنفسی خوبی ندارند.

فاضل بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان گلستان تاکنون ۶۴۹ مورد مرگ قطعی ناشی از بیماری کرونا داشته‌ایم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today