ایرنا/ نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان اینکه دشمن با القای شعور حسینی به جای شور حسینی درصدد گرفتن مجالس امام حسین(ع) است گفت: مجالس عزاداری را تعطیل نمی‌کنیم و همانطوریکه مقام معظم رهبری سفارش کردند با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در خصوص ضرورت برنامه‌ریزی برای ماه محرم اظهار کرد: دشمن اگر بتواند امام حسین(ع) را از مردم بگیرد هم شورحسینی و هم شعور حسینی را گرفته و مجالس لهو و لعب جای مجالس سیدالشهد (ع) خواهد گرفت و باید حواسمان جمع باشد که آب به آسیاب دشمن نریزیم.
وی یکی از حساسیت‌های دشمن را موضوع معنویت در جامعه ذکر کرد و ادامه داد: یکی از امتیازات مهم مذهب تشیع پیروی از اهل بیت(ع) است و در این راستا دشمن قصد دارد با تحریف به اعتقادات مردم ضربه بزند.
امام جمعه یزد گفت: یکی از اهداف دشمن تحریف اعتقادات، عزاداری‌ها و تحریف ولایت است و می‌خواهد شعورحسینی را به جای شور حسینی القا کند و با همین ترفند مجالس امام حسین(ع) را از ما بگیرند که این کارها طراحی صهیونیست هاست.
ناصری یزدی با اشاره به اهمیت برگزاری روضه‌های خانگی و محافل یادبود شهدا یادآور شد: تعطیلی روضه‌ها و مراسم‌های شهدا مصلحت نیست و باید لااقل در خانه‌ها این محافل برگزار شود و در فضاهای روباز صندلی گذاشت و با رعایت نکات بهداشتی و فاصله مناسب، روضه خوانی و عزاداری محرم را برگزار کنیم.
وی گفت: در این شرایط جابه‌جاییو حرکت هیات‌ها درست نیست و باید در حسینیه خودشان عزاداری کنند و همچنین تهیه و توزیع نذورات امام حسین(ع) بسته بندی بهداشتی و توزیع مناسب بین مردم و نیازمندان صورت گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه بعضی از اتباع بیگانه نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و از ماسک استفاده نمی‌شود افزود: باید این روزنه‌های انتقال را بست و رعایت نکات بهداشتی برای اتباع هم باید اجباری باشد.
ناصری یزدی با اشاره به برخی فضاسازی‌ها و موج سواری‌ها در فضای مجازی در آستانه ماه محرم گفت: فضای مجازی را نباید رها کرد که هرکس هرچه دلش خواست بنویسد و توزیع کند.
همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد، بر آمادگی برای محافل روضه خوانی و عزاداری با رعایت نکات بهداشتی خبر داد و گفت: اینکه از طرف بعضی از هیات‌ها در فضای مجازی اعلام شده که امسال هیات‌ها تعطیل است و مراسم ندارند اشتباه است و در واقع منظورشان این بوده که امسال هیات‌ها حرکت و جابه‌جایی ندارند و فقط در حسینیه خودشان عزاداری خواهند کرد.
حجت الاسلام علیرضا نجیمی همچنین در خصوص موکب‌های پذیرایی محرم هم افزود: امسال به جای موکب‌های پذیرایی، موکب‌های سلامت با توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده در خدمت مردم خواهند بود.
وی از تهیه دستورالعمل‌های بهداشتی ویژه ماه محرم مطابق با زیست بوم یزد خبر داد و افزود: به زودی این دستورالعمل ابلاغ می‌شود.
در این نشست مسوولان نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص برگزاری مناسب و بهداشتی محافل روضه خوانی و عزاداری مطرح کردند.

 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today