باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اینکه ده زندانی مشکوک به کرونا در استان شناسایی شدند، گفت: با برنامه‌ریزی‌های اصولی این افراد به‌سرعت معالجه شدند.

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان ضمن بیان اینکه در ماه‌های گذشته ۱۰ مورد افراد مشکوک ابتلا به کرونا ویروس در زندان‌های استان گزارش شد، اظهار داشت: این افراد با برنامه‌ریزی‌های اصولی به‌سرعت معالجه شدند.

وی با تأکید بر اینکه در حوزه سلامت زندانیان اقدام‌های فاخری انجام شد و شیوع کرونا ویروس، همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی با اداره کل زندان‌های استان را افزایش داد، تصریح کرد: تاکنون ابتلا ۲۰ مورد از خانواده‌های زندانیان در استان گزارش‌شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اینکه ثبت گزارش آمار سلامت زندانیان در سامانه سیب به‌طور ویژه در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی سمنان قرار دارد، خاطرنشان کرد: جلوگیری از شیوع این ویروس در زندان‌ها به‌عنوان یک چالش جدی در اولویت قرار دارد.

دانایی بابیان اینکه استان سمنان در وضعیت هشدار است، تاکید کرد: عموم مردم باید نسبت به رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی همکاری و تعامل ویژه‌ای با ستاد مقابله با کرونا داشته باشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today