فارس/ فرمانده مرزبانی خراسان رضوی از کشف 19 تن آرد قاچاق در حوزه استحفاظی هنگ مرزی تایباد خبر داد.

سردار ماشاالله جان‌نثار، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی اظهار کرد: در راستای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز هموطنان از کشور، مرزبانان هنگ مرزی و مرزبانی درجه یک تایباد با اشرافیت اطلاعاتی و عملیاتی و نیز رصد شبانه‌روزی تحرکات مرزی و  بررسی دقیق خودروهای سنگین موفق به کشف 19 تن آرد قاچاق از یک دستگاه تریلی شدند.

وی افزود: مرزبانان این فرماندهی با تجسس دقیق خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلی که حامل بار گچ است، مشکوک شدند که پس از بازرسی دقیق مشخص شد که بار خودرو در واقع آرد بوده که به طرز بسیار ماهرانه‌ای در کیسه‌های گچ جاسازی شده است.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی تصریح کرد: کارشناسان ارزش ریالی ۱۹ تن آرد قاچاق را یک میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال برآورد کردند.

جان‌نثار با اشاره به اینکه راننده خودرو تحویل مراجع قضایی شده، بیان کرد: خودرو مذکور توقیف شده و محموله آرد پس از توقیف تحویل نماینده اداره صنعت و معدن شده است.

وی تاکید کرد: عبور کالای قاچاق از مرزهای این استان خیال خام قاچاقچیانی بود که امروز در دام هوشیاری و دقت مرزبانان این فرماندهی محصور شده‌اند و به لطف خدا با هوشیاری مرزبانان، قاچاقچیان و سودجویان هرگز نمی‌توانند نقشه‌های شوم خود را عملی کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar