ایرنا/ نخستین مدرسه نوآوری کشور امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و جمعی از مسوولان محلی در پارک علم و فناوری یزد افتتاح و آغاز به کار کرد.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور از نخستین کارگاه های این مدرسه که در حال برگزاری است بازدید کرد و در جریان فعالیت آن قرار گرفت.
رییس پارک علم و فناوری یزد در مورد مدرسه یادشده در حاشیه این مراسم گفت: این مدرسه در بدو کار به عنوان مکمل سیستم آموزشی متوسطه فعالیت می کند.
محمدمهدی لطفی هدف از راه اندازی این واحد آموزشی را توانمندسازی و راهنمایی دانش آموزان برای ادامه و شروع کار حرفه ای، پرورش خلاقیت و جریان سازی هرچه بهتر علوم و فناوری نوین در جامعه بیان کرد. 
وی اضافه کرد: در واقع این مدرسه محیطی برای پرورش خلاقیت، سعی و خطا و توانمندسازی نوجوانان و جوانان است.
لطفی با بیان اینکه برای مدرسه نوآوری سرفصل‌های متعددی تعریف شده، گفت: در حال حاضر این مدرسه در سه سرفصل بیوتکنولوژی، چاپ و داده کاوی آغاز به کار کرده است.
رییس پارک علم و فناوری یزد خاطرنشان کرد: دانش آموزان با توجه به علاقه و انگیزه در دوره های انتخابی خود شرکت می کنند و در پایان دوره به آنها گواهی اعطا می‌شود.
وی یادآور شد: ماموریت پارک علم و فناوری راهبری و نظارت است و تهیه سر فصل‌ها و اجرای دوره ها بر عهده شرکت‌های توانمند بخش خصوصی است.
به گفته وی مدرسه یادشده در حال حاضر با همکاری آموزش و پرورش و مدارس سمپاد استان یزد راه اندازی شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today