ایرنا/ سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ایمیدرو اجرایی شدن تفاهمنامه ساخت حدود ۷۰۰ دستگاه ماشین آلات معدنی توسط هپکو را تضمین کرده است.

حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست ویدئوکنفرانس با روسای خبرگزاری جمهوری اسلامی استان‌های کشور افزود: ایمیدرو به همراه شرکت هایی همچون مبارکه، چادرملو، ملی مس، گل گهر و برخی صندوق‌های معدنی با رویکرد تحقق جهش تولید، تفاهمنامه‌هایی در راستای خرید محصولات از هپکوی اراک را منعقد کرده است.
وی ادامه داد: شرکت های معدنی با راهبری ایمیدرو بدون شک در راستای تحقق شعار جهش تولید در هپکو و بازگشت مجدد رونق اقتصادی به این واحد تولیدی بزرگ خاورمیانه تلاش خواهند کرد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان مرکزی مبنی بر ضمانت اجرایی تفاهمنامه‌ها با هپکو ادامه داد: رئیس هیات عامل ایمیدرو تحقق و اجرای این تفاهمنامه و تحقق قرارداد ساخت ماشین آلات توسط هپکو را تضمین کرده است.
مدرس خیابانی ادامه داد: مساله ای که باید رسانه‌ها و ایرنا در خصوص یاری هپکو به منصه ظهور برسانند، تلاش برای ترک تشریفات مناقصات این قراردادهاست که بتوان با سرعت بیشتری هپکو را یاری کرد.
سرپرست وزارت صمت در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر جلوگیری از واردات نرمال هگزان به کشور افزود: با توجه به اینکه در هفته های پیش تولید محصول نرمال هگزان در پالایشگاه شازند آغاز شد، اقداماتی برای محدودسازی تعرفه واردات این محصول به کشور انجام شده است و سیاست اصلی وزارت صنعت جلوگیری از هرگونه کالای مشابه تولید داخل به کشور است.
وی تصریح کرد: شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند باید اقدامات لازم برای دریافت مجوزهای مربوطه مرتبط با قوانین واردات و صادرات و تضممین های لازم برای تامین این ماده حیاتی مورد نیاز کشور را در دستور کار قرار دهد و در این مسیر وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز ضمن توجه به تامین نیاز داخل به این محصول، بدون شک جلوی واردات را خواهد بست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today