صدا و سیما/ استاندار قزوین گفت: وضعیت قیمت کالا‌ها در بازار دچار چندگانگی و نابسمانی است که باید دستگاه‌های مربوطه بازرسی‌ها را تشدید کنند.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین با ابراز تأسف از اینکه قیمت‌های مصوب در کارگروه‌های اقتصادی استان با بازار تفاوت بسیاری دارد و باید این موضوع مدیریت شود، تصریح کرد: مردم از نابسامانی‌های موجود در بازار ناراحت هستند و کم کاری مسئولان را نمی‌پذیرند.

وی افزود: تعزیرات و دستگاه‌های مربوطه باید گرانفروشی را رصد و با متخلفان برخورد کنند. جمالی پور گفت: از امروز شعار استان، خدمت گزاری و پاسخگویی به مردم است.

استاندار با تأکید بر اینکه اگر رفتاری انجام دهید که نگاه مردم به نظام و دولت تغییرکند خیانت کرده ایم، خاطرنشان کرد: در مسئولیتی که داریم باید درست عمل کنیم. جمالی پور با تأکید بر اینکه بازرسی از اصناف و بازار جزو اساسی‌ترین وظایف سازمان صمت است، تصریح کرد: از امروز باید موضوع نظارت و بازرسی اصناف و بازار جدی گرفته شود و دستگاه‌های مربوطه باید در این رابطه گزارش عملکرد بدهند.

وی با اشاره به موضوع میزان اختصاص نهاده‌های دامی به استان گفت: باید جهاد کشاورزی استان، پروانه فعالیت دامداران و مرغدارانی که بیشتر از پروانه فعالیت شان دام نگهداری می‌کنند را اصلاح کند تا بتوان به اندازه نیاز نهاده دامی یارانه‌ای دریافت کرد.

استاندار با تأکید بر اینکه باید اتحادیه‌ها نقش خود را در تنظیم بازار ایفا کنند، گفت: متأسفانه نقش اتحادیه‌ها در نظارت بر بازار کم رنگ است. وی افزود: من از این چندگانگی موجود در بازار ناراحتم و باید از فردا مشارکت اتحادیه و اصناف را ببینیم. استاندار گفت: همچنین باید آمار رسمی از میزان دام و طیور در استان مشخص شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today