صدا و سیما/ هواشناسی استان بوشهر درباره وزش باد به‌نسبت شدید و شدید و طوفانی شدن دریا از ظهر پنج‌شنبه تا پایان روز جمعه هشدار داد.

فرج‌الله شکوهی‌پور، مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد از ظهر فردا پنج شنبه(۱۶ مرداد)  با افزایش سرعت وزش باد‌های به‌نسبت شدید و شدید شمالی، خلیج‌فارس مواج و متلاطم می‌شود.
وی با بیان اینکه این وضعیت تا پایان روز جمعه ادامه دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج دریا در ساعاتی به دو متر هم برسد که بر این اساس نسبت‌به تردد شناور‌های کوچک، تفریحی و مسافری هشدار داده می‌شود.
وی عنوان کرد: شدت وزش باد بیشتر در سواحل مرکزی و جنوبی استان خواهد بود.
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: همراه با وزش باد، خیزش گرد و خاک در برخی نقاط دور از انتظار نیست.
وی با اشاره به وضعیت جوی و دریایی استان تا فردا، گفت: آسمان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی، در ساعاتی وزش باد و در برخی نقاط همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.
شکوهی‌پور افزود: جهت وزش باد امروز بیشتر شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و از ظهر فردا شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۲ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
وی ادامه داد: ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ و در فراساحل تا ۱۵۰ سانتیمتر و از ظهر فردا به‌تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۱۷ بامداد، مد اول ساعت ۰۹:۳۸ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۷:۱۴ دقیقه و مد دوم ساعت ۲۳ خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday