ایسنا/ عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار اختصاص اینترنت رایگان به دانشجویان دانشگاه‌های مختلف توسط دولت شد.

مهدی روشنفکر، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کرونایی در کشور و ارائه آموزش‌های مجازی به دانشجویان و دانش آموزان، اظهار کرد: انتظار می‌رود وزارت علوم پیگیر اختصاص اینترنت رایگان از طریق دولت به دانشجویان باشد.

وی تصریح کرد: عدالت در اصلاحیه حق جذب هیئت علمی رعایت نشده و به نوعی استان‌های کمتر برخوردار متضرر می‌شوند تا جایی که دیگر کمتر کسی رغبت برای حضور در دانشگاه‌های استان‌های کمتر برخوردار دارد و ضروری است این مهم مجدد اصلاح شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد برخی از اعضای هیئت علمی در استان‌های کوچک و کمتر برخوردار پیگیر انتقالی به دانشگاه‌هیا بزرگ هستند، اظهار کرد: وزارت علوم در این زمینه چاره اندیشی و حق جذب در استان‌های محروم را افزایش دهد.

روشنفکر خواستار فراهم شدن بستر برای ارتباط صنعت و دانشگاه شد و تاکید کرد: وزارت علوم در زمینه اعمال افزایش ۵۰ درصد فصل دهم قانون خدمات کشوری برای کارمندان دانشگاه‌های کشور نیز تدبیری کند.

وی بیان کرد: اخذ مجوز رشته‌های مختلف متناسب با شرایط اقلیمی و جغرافیایی ضروری است.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیمه کاره بودن چندین پروژه عمرانی در دانشگاه یاسوج، خاطرنشان کرد: اختصاص اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه‌ها ضروری بوده و انتظار می‌رود وزارت علوم در این زمینه پیگیری لازم را انجام دهد.

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این نشست تصریح کرد: پیشنهاد ارائه اینترنت رایگان به دانشجویان را در نشست هیئت دولت مطرح و به جد پیگیری می‌کنم که امیدوارم منتج به نتیجه شود.

وی همچنین در زمینه اصلاحیه حق جذب هیئت علمی قول مساعد داد و اظهار کرد: برای تامین اعتبار و تسریع در روند اجرایی پروژه‌های عمرانی دانشگاه یاسوج از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today