فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته 23 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد‌ه است.

فرزین رضاعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته 23 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد‌ه است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 143 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رضاعی با اشاره به آمار بستری‌شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان، افزود: 66 بیمار در بیمارستان توحید سنندج، ۲ نفر در بیمارستان بعثت سنندج، ۱۷ بیمار در بیمارستان کوثر سنندج، 17 بیمار در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، ۲ بیمار در بیمارستان بوعلی مریوان، ۱۳ بیمار در بیمارستان فجر مریوان، ۱۰ بیمار در بیمارستان شهید بهشتی قروه، ۷ بیمار در بیمارستان امام حسین بیجار، ۲ بیمار در بیمارستان سینای کامیاران، یک بیمار در بیمارستان بانه، یک بیمار در بیمارستان شهدای دهگلان، یک نفر در صلاح‌الدین بانه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 35 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.

وی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 414 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد، 79 نفر در سقز، 142 نفر در سنندج، 34 نفر در قروه، 31 نفر در بانه، 23 نفر در مریوان، 25 نفر در بیجار، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان جان‌ باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رضاعی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online