باشگاه خبرنگاران/ مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد گفت: با تعامل دستگاه‌های مستقر در مرز دوغارون و افزایش ساعت کاری این گذرگاه رسمی تردد کامیون‌های حامل بار در این معبر از سر گرفته شد.

کریم نوایی مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد اظهار کرد: پیش از این معطلی کامیون‌های ترانزیتی در مرز دوغارون ناشی از نبود زیرساخت لازم برای پذیرش خودرو‌های سنگین حامل انواع کالا در گمرک کشور افغانستان بود.

وی افزود: همچنین تعطیلات چهار روزه عید قربان در افغانستان، افزایش تقاضای خرید انواع کالا‌های ایرانی از سوی تجار این کشور و بسته بودن مرز پاکستان را از دیگر علت‌های افزایش کامیون‌های متوقف شده در پایانه مرزی دوغارون تایباد بوده است.

مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد ادامه داد: امسال تعداد خروجی ناوگان حمل و نقل از معبر رسمی دوغارون ۱۰ درصد افزایش داشته که این نیز توقف و معطلی رد دوچندان کرده بود.
 
نوایی به فعالیت ۱۰ واحد باسکول در گمرک منطقه ویژه اقتصادی و نیز بازارچه مرزی دوغارون در خاک ایران برای تسهیل و شتاب در اعزام تانکر‌ها و کامیون‌های حامل سوخت و کالا اشاره و بیان کرد: این در حالی است که گمرک افغانستان در آن سوی مرز تنها یک دستگاه باسکول در اختیار دارد.

وی تصریح کرد: به منظور تسهیل در روند ورود و خروج خودرو‌های سنگین در گمرک دوغارون پیشنهاد افزایش ساعت کاری در ۲ مرز دوغارون و اسلام قلعه به دستگاه‌های متولی داده شد که هم اکنون فعالیت از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ است.

مدیر پایانه مرزی دوغارون تایباد تاکید کرد: پیرو رایزنی صورت گرفته با مسوولان گمرک اسلام‌قلعه افغانستان، طی هفته جاری وضعیت رفت و آمد کامیون‌های حامل بار به حالت عادی بازگشته و به معطلی آن‌ها پشت مرز کشور همسایه خاتمه داده می‌شود.

نوایی اظهار کرد: بطور میانگین روزانه ۱۵۰ دستگاه کامیون حامل بار ترانزیت از پایانه مرزی دوغارون به سمت افغانستان خارج می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar