ایرنا/ معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از اوایل تابستان امسال تاکنون پنج نفر در سدها و بندهای خاکی استان غرق شدند.

مسلم حسینی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار کرد: بارندگی‌های دو سال گذشته سبب ایجاد آبگیری سدها و بندهایی شده که برخی از آنها متولی ندارند.
وی ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته برخی از بندها و سدهای استان که دارای متولی هستند نسبت به ایمن‌سازی اقدام کردند؛ اما بسیاری از بندها هیچگونه فنس و یا حفاظی برای جلوگیری از غرق شدگی ندارند.
حسینی اظهار کرد: حفاظ بندی سدها و بندها در استان امری بسیار ضروری است زیرا بیشتر کسانی که قصد شنا در این محل‌ها را دارند آموزش لازم را فرا نگرفته‌اند.
وی تصریح کرد: گل و لای موجود در سد و بندها علت اصلی غرق شدگی بسیاری از فوت شدگان است در حالی که افراد قبل از ورود به آب هیچ اطلاعی از این گل و لای ندارند.
حسینی با بیان اینکه در ۲۴ بند شناسایی شده که محل حضور مردم است بنرهای آموزشی نصب شده است، افزود: از تمامی فرمانداران در شهرستان‌ها هم خواسته شده نسبت به نصب موارد آموزشی در محل تجمع مردم برای جلوگیری از غرق شدگی اقدام کنند.
وی از اجرای پویش ملی غرق نشویم در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در این ارتباط خراسان جنوبی از لحاظ تعداد اعضا در رتبه چهاردهم قرار دارد که هدف اصلی این پویش فراگیری آموزش‌های لازم در این زمینه است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today