باشگاه خبرنگاران/ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه از برپایی موکب‌های استان (ایستگاه‌های خدمات‌رسانی) در آستانه عید غدیر و ایام محرم و صفر خبر داد.

بهمن صحرایی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه اظهار کرد: استان کرمانشاه ۱۲۰ موکب شناسنامه‌دار دارد که همه ساله این موکب‌ها در ایام محرم و صفر برای خدمات رسانی به زوار عتبات عالیات آماده می‌شوند، این موکب‌ها در ایام محرم و صفر به صورت مقطعی برای خدمات‌رسانی به زوار عتبات عالیات فعال و معمولا در ایام اربعین به اوج فعالیت خود می‌رسند.

وی با بیان اینکه امسال هم تب و تاب برپایی موکب‌ها در استان در آستانه عید غدیر و محرم و صفر به راه افتاده، افزود: اگرچه به احتمال خیلی زیاد امکان تردد زوار به عتبات عالیات در محرم و صفر امسال به دلیل مقابله با شیوع کرونا وجود نخواهد داشت، اما این موکب‌ها در صورت عدم تردد زوار در حوزه اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه و توزیع غذای گرم در بین نیازمندان فعال خواهند شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه ادامه داد: موکب‌های استان کرمانشاه همیشه در شرایط سخت همچون زلزله و سیل سال‌های اخیر پای کار بوده و به آسیب دیدگان خدمات رسانی داشته اند> اخیرا هم با شیوع کرون در حوزه اجرای رزمایش کمک مومنانه پای کار آمده‌اند.

صحرایی سپس با اشاره به برنامه‌ریزی موکب‌های استان برای پخت و توزیع حدود ۳۰ هزار پُرس غذای گرم به مناسبت عید غدیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: موکب‌های استان پس از عید غدیر و در ایام محرم و صفر و به ویژه در دهه اول محرم و ایام منتهی به اربعین به اوج فعالیت خود برای خدمات‌رسانی به نیازمندان خواهند رسید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today