ایرنا/ معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: ماندگاری هوای گرم که از اوایل هفته جاری تا به امروز چهارشنبه در استان حاکم است از فردا پنجشنبه شدت آن کاسته می‌شود.

کیانوش عارفی، معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: دمای هوا در هرمزگان که درطول هفته جاری بین چهار تا پنج درجه شدت یافت، از فردا پنجشنبه به طور نسبی بین یک تا سه درجه از میزان آن کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: امروز چهارشنبه در استان هرمزگان پایداری وضعیت جوی و دریایی خواهیم داشت و روند دمایی افزایشی خواهد بود.

معاون هواشناسی هرمزگان افزود: موثرترین سامانه هواشناسی امروز استان تاثیرات بادهای ۱۲۰ روزه جنوب شرق کشور است که سبب گردوغبار رقیق، کاهش رطوبت هوا و افزایش محسوس دما به ویژه در نیمه شرقی خواهد شد.

عارفی ادامه داد: وضعیت دریا نیز در ساعت صبح تا ظهر (چهارشنبه) نسبت آرام و در ساعت بعدازظهر با وزش باد جنوب غربی کمی مواج خواهد شد.

وی یادآور شد: در ساعت بعدازظهر امروز چهارشنبه در ارتفاعات غربی هرمزگان  رشد ابر خواهیم داشت که احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

معاون اداره کل هواشناسی هرمزگان ابزار داشت: صبح فردا پنجشنبه در مناطق دریایی تنگه هرمز و دریای عمان وزش بادهای سطحی جنوب شرقی و در بعدازظهر جمعه در جزایر غربی هرمزگان وزش بادهای نسبت شدید شمال غربی پیش بینی می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today