ایرنا/ رییس اتاق اصناف بجنورد گفت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، رستوران‌داران و اغذیه‌فروشان مرکز خراسان شمالی از روز شنبه هفته آینده با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت خواهند داشت و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود.

مهدی امیدوار رییس اتاق اصناف بجنورد اظهار داشت: رستوران داران و اغذیه فروشان از اواخر تیرماه تنها مجاز به ارائه خدمات بیرون‌بری شده بودند، اما بر اساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا، از روز شنبه آینده تا ۱۰ روز و به صورت آزمایشی با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت خواهند داشت.

وی با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف افزود: در صورتی که حضور مشتریان برای سرو غذا، بیش از ۳۰ درصد ظرفیت باشد و یا پروتکل های بهداشتی نادیده گرفته شود، نسبت به پلمب واحد اقدام می شود.

رییس اتاق اصناف بجنورد درباره مشکلات اقتصادی ناشی از شیوع کرونا برای اصناف گفت: کرونا و شرایط کسب و کار تحمیلی آن سبب شده تا در چهار ماه گذشته، ۲۰۰ نفر از بازاریان مرکز استان پروانه کسب خود را باطل کنند.

امیدوار اظهار کرد: صنف آرایشگران بانوان در بجنورد همچنان تعطیل خواهند بود و هنوز برای از سرگیری فعالیت آنان تصمیمی گرفته نشده است. 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today