فارس/ رییس کل دادگستری گلستان از قضات خواست درخواست‌های اعسار را بپذیرند و با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند.

هادی هاشیان رییس کل دادگستری گلستان در بازدید از پیش اعلام‌نشده از شهرستان گالیکش در جمع قضات با تاکید بر تغییر نگاه به موضوع حبس اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین حبس برای کسانی که سابقه‌دار نیستند و جرایم سبک مرتکب شده‌اند در قانون پیش‌بینی شده و امیدواریم قضات ما از این ظرفیت‌ها بیشتر استفاده کنند.

وی به افزایش قیمت سکه در ماه‌های اخیر هم اشاره کرد و از قضات محاکم حقوقی خواست درخواست‌های اعسار را بپذیرند و با استفاده از سازوکارهای قانونی اجازه ندهند افراد برای مهریه راهی زندان شوند.

هاشمیان افزود: خوشبختانه باهمکاری خوب محاکم، تعداد زندانیان مهریه در استان کاهش یافته است اما همین تعداد اندک زندانیان مهریه هم باید زودتر تعیین تکلیف شوند.

رییس کل دادگستری گلستان به اهمیت منابع طبیعی به ویژه پارک ملی گلستان در شهرستان گالیکش هم اشاره کرد و گفت: جلوگیری از دست‌اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در دستور کار ویژه قوه قضاییه قرار دارد و دادستان‌ها به عنوان مدعی‌العموم باید به این بخش توجه ویژه داشته باشند. کمک به رونق تولیدمحور دیگر سخنان رئیس کل دادگستری گلستان در بازدید امروز بود.

هاشمیان گفت: روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها در شهرستان‌ها باید واحدهای تولیدی را رصد و در صورت بروز مشکل از ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای رفع موانع تولید استفاده کنند.

رفتار مناسب با مردم، پاسخگویی به مراجعان، رسیدگی دقیق و سریع به پرونده‌ها از دیگر مواردی بود که رئیس کل در این بازرسی سرزده به قضات و کارکنان تاکید کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today