صدا و سیما/ روستائیان گوزلدره ای با همت و پشتکارشان به روستای بدون بیکار شهره شدند.

بابایی، دهیار این روستا در این باره توضیح داد: در این روستا ۱۱ کارگاه رشته پزی فعال است که روزانه به صورت میانگین ۳۰۰ تا ۵۵۰ کیلو رشته در این کارگاه‌ ها تولید و روانه بازار می‌شود. 
بابایی افزود: به واسطه این کارگاه‌ها نزدیک به ۱۰۰ جوان این روستا مشغول به فعالیت اند.
وی گفت: علاوه بر رشته پزی، جوانان این روستا برای خود در کارگاه‌های کوچک روستایی همچون ۱۵ کارگاه خیاطی، ۲ کارگاه صنایع چوب و ۵ کارگاه کفاشی برای خود شغل پایدار دست و پا کرده اند.
وی گفت: سوغات اصلی گوزلدره رشته است که در این کارگاه‌ها انواع رشته آشی و سوپی، رشته پلویی زرد، رشته پلویی طلایی، رشته پلویی برشته، رشته پلویی قهوه‌ای و رشته پلویی خرد شده تولید می‌شود که به علت کیفیت و طعم عالی، زبانزد خاص و عام است.
بابایی افزود: از دیگر تولیدات این روستا محصولات باغی همچون سیب درختی با کیفیت است که در ۲۰۰ هکتار باغات این روستا تولید می شود. 
وی گفت: در این روستا با پرورش بیش از ۲ هزار راس دام سبک و سنگین بانوان روستا در قالب مشاغل خانگی به تولید انواع محصولات لبنی پرداخته و با فروش درآمد زایی می‌کنند.
روستای گوزلدره با هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت و ۴۲۰ خانوار در 35 کیلومتری زنجان واقع شده است که دره‌ای زیبا و بکر با باغات سیب وسیع چشم هر بیننده و گردشگری را می‌نوازد .


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today