فارس/ رئیس اداره نامگذاری معابر شهرداری مشهد از نامگذاری معابر مشهد به نام ۸۰۰ دانش آموز شهید خبر داد.

ناهید فربدنیا، رئیس اداره نامگذاری معابر شهرداری مشهد اظهار کرد: نامگذاری معابر مشهد به نام ۸۰۰ شهید دانش آموز در اولویت شهرداری مشهد قرار گرفته و بخشی از آن هم انجام شده است.

وی افزود: طبق مصوبه شهرداری ۳۵ هزار معبر اصلی و فرعی به نام ۶ هزار و ۶۰۰ شهید نامگذاری شده است.

رئیس اداره نامگذاری معابر شهرداری مشهد در خصوص نحوه درخواست نامگذاری معابر به نام شهدا، ادامه داد: خانواده شهدا می‌توانند با دریافت معرفی نامه از بنیاد شهید و امورایثارگران، به اداره فرهنگی شهرداری منطقه محل سکونت مراجعه و فرم درخواست نامگذاری را تکمیل کنند و پس از تایید در صحن علنی شورای شهر مشهد، خیابان و یا کوچه به نام آن شهید نام گذاری می‌شود.

فربدنیا با اشاره به اینکه در سال جاری بیش از ۳ هزار تابلو با نام شهید تعویض و به روز رسانی شده است، تصریح کرد: با درخواست‌های مکرر ساکنین بولوار سرخس، این بولوار به نام شهدای فاطمیون و زیرنویس تابلوی خیابان «سرخس ۳ - گلریز» به نام شهدای زینبیون نام گذاری شده است که نصب تابلوها معابر اصلی اقدام و فرعی‌های آن در حال انجام است و معابر فرعی خیابان فاطمیون به نام شهدای محلی معبر مذکور نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: گفتنی است که در نام گذاری معابر و خیابان های مشهد به نام شهدا، همکاری خوبی با بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar