فارس/ شرکت آب و فاضلاب استان ایلام به گزارش منتشر شده در خصوص قطعی‌های مکرر آب واکنش نشان داد.

چندی پیش خبری با عنوان «آب هست، تدبیر نیست» منتشر شد که روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با انتشار جوابیه‌ای، به این خبر واکنش نشان داد.

در پاسخ آبفا آمده است:

«همانطور که بارها تاًکید کرده ایم پرآبی سد ایلام دلیلی بر رفع مشکل افت فشار نیست چرا که با توجه به ظرفیت خط انتقال و ایستگاههای  محدود بوده و نمی‌توان بیش از حد مجاز برای خط انتقال از آب سد برداشت کرد، این شرکت طرح بلندمدت افزایش برداشت آب از سد ایلام و چشمه گل گل را در دستور کار دارد در صورت تاًمین اعتبار عملیات اجرائی آن آغاز می‌شود.

قطعی‌های آب طی هفته گذشته ناشی از مصرف بیش از حد آب توسط شهروندان بوده و با مدیریت صحیح و تنظیم شیرفلکه‌های سطح شهر مشکل افت فشار حل شده و این موضوع نیز در دیدار با نماینده ولی فقیه عنوان شده و ایشان نیز ابراز رضایت از خدمات رسانی آب و فاضلاب کردند.

در خصوص قنات‌های سطح شهر که عنوان شده است، برداشت آب‌های سطحی و قنات‌ها به علت بار میکروبی قابلیت استفاده جهت شرب را ندارد لذا برداشت آب این قنوات حیطه اختیارات شهرداری بوده و شهرداری می‌تواند جهت استفاده فضای سبز این آب‌ها را استفاده کند.

این شرکت طی سال‌های گذشته بیش از 240 کیلومتر از مجموع 360 کیلومتر شبکه توزیع شهرایلام را تعویض کرده و همچنان ادامه دارد و نکته حائز اهمیت اینکه ویروس کرونا و گرمای شدید باعث شده که مصرف آب در ایلام 30 درصد افزایش یابد و این موضوع باعث گردید که در برخی مناطق از جمله مناطق مرتفع مشکل افت فشار بوجود آید که این شرکت به صورت شبانه روزی در تلاش برای مشترکین کوچکترین افت فشار یا مشکلی به وجود نیاید».

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today