ایرنا/ سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: شناسایی و برخورد جدی با مشترکان غیرمجاز آب در دستور کار این شرکت قرار گرفته و آب افرادی که اقدام به انشعاب غیرمجاز و مخفیانه از شبکه آب شرب کرده بودند، قطع شد.

سیداحمد دیباج لطیفی، سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال اظهار کرد: با توجه به افزایش موارد سرقت انشعاب آب مخفیانه و شبانه از شبکه‌های آبرسانی در مناطق شهری و روستایی این شهرستان ،افزایش شدت برخورد با متخلفان آب در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: علاوه بر قطع انشعاب آب و اعمال جریمه نقدی استفاده‌کنندگان غیرمجاز آب، در صورت لزوم افراد متخلف به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب خلخال همچنین گفت: در چهار ماه گذشته ۳۰ مشترک غیرمجاز آب در خلخال شناسایی شده که تعدادی از متخلفان با اخذ جریمه و پرداخت حق انشعاب به شرکت انشعاب آب شرب خود را تبدیل به انشعاب مجاز کرده و آب تعدادی هم قطع و این افراد به دستگاه قضایی معرفی شدند.
وی با بیان اینکه دست‌کاری در کنتور آب و تجهیزات آبرسانی مشترکین آب تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود، از شناسایی ۵۰ مورد تخلفات مربوط به دست‌کاری در کنتور آب و اعمال جریمه در حق متخلفان خبر داد.
لطیفی گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان ،افزایش دمای هوا و افزایش مصرف آب از مشترکین آب ساکن در شهر و روستاهای این شهرستان درخواست می‌شود تا ضمن همکاری با این شرکت در گزارش تخلفات انشعابات غیرمجاز از شبکه آبرسانی، آب سالم و بهداشتی شبکه را با مصرف بهینه و جلوگیری از هدر رفت آب مدیریت کنند.
وی با اشاره به مشکل افت فشار آب اهالی ساکن در مناطق مرتفع و بالاتر از منبع‌های ذخیره و فشار آب شبکه آب شرب خلخال اظهار داشت: با اجرای طرح زون سه شبکه آبرسانی خلخال به زودی مشکل کمبود و قطعی آب مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین شهر حل خواهد شد.


 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today