خانه ملت/ عضو کمیسیون اصل نود، از تصمیم برای بازگشت به کار کارگران شرکت هفت تپه که به ناحق اخراج شده‌اند خبر داد و گفت: علاوه‌ بر تمدید دفترچه بیمه کارگران و پرداخت حق بیمه آن‌ها، حقوق معوقه‌شان نیز با اختصاص منابعی پرداخت شود.

علی نیکزاد، نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان عصر امروز جلسه‌ای را با جمعی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و مسئولان مرتبط استانی با موضوع "بررسی مشکلات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه" در محل مجلس شورای اسلامی برگزار کردند.
سیدنظام موسوی، عضو کمیسیون اصل 90 مجلس مصوبات این جلسه تشریح کرد.
وی در ابتدا با یادآوری سفر جمعی از نمایندگان مجلس به شهرستان شوش در روزهای اخیر و گفت‌وگو با کارگران شرکت کشت و صنعت هفت تپه، گفت: پس از این دیدار مقرر شد؛ جلسه‌ای در مجلس با حضور نمایندگان و مسئولان دولتی، نظارتی و جمعی از کارگران هفت تپه برگزار شود که امروز این جلسه با ریاست آقای نیکزاد برگزار و پس طرح مسائل از سوی کارگران، مسئولان دولتی و استانی، نتایجی حاصل شد.

حق بیمه کارگران پرداخت می‌شود
نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: براین اساس مقرر شد؛ علاوه‌بر تمدید دفترچه بیمه کارگران و پرداخت حق بیمه آن‌ها، حقوق معوقه‌شان نیز با اختصاص منابعی پرداخت شود.
وی مطرح کرد: اگرچه مقررشد؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبلغی را برای پرداخت معوقات کارگران در نظر بگیرند اما منابع پایدار باید پس از تجدیدنظر در واگذاری از طریق خود شرکت تامین شود.

محرز شدن فقدان اهلیت مدیران فعلی شرکت هفت‌تپه
موسوی بررسی مجدد واگذاری شرکت هفت تپه را موضوع اصلی جلسه عنوان کرد و افزود: در این جلسه سوءمدیریت و فقدان اهلیت مدیران فعلی شرکت هفت‌تپه محرز شد، ضمن آنکه دیوان محاسبات به عملکرد مدیران این شرکت ورود کرده و نحوه واگذاری آن مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته است.
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس نحوه و چگونگی لغو واگذاری این شرکت به دلیل عدم اهلیت مدیران و واگذاری مجدد آن به جای دیگر را نیازمند بررسی‌های کارشناسی دقیقی دانست.
وی معتقد است واگذاری شرکت هفت تپه به جایی دیگر به معنای بازگشت آن به بخش دولتی نیست بلکه شرکت باید توسط کارفرمایی اداره شود که توانایی احیاء آن را داشته باشد و شرکت را در مسیر افزایش تولید قرار دهد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه انجام کشت به موقع به عنوان دیگر دغدغه کارگران به استاندار خوزستان محول شد، اظهار کرد: همچنین مقرر شد؛ کارگرانی که به ناحق اخراج شده‌اند به کار بازگشته و فعالیت خود را آغاز کنند.

جلسه بعدی؛ چهارشنبه هفته آینده
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس همچنین از برگزاری جلسه‌ای در روز چهارشنبه هفته آینده با حضور دستگاه‌های نظارتی، نمایندگان کارگران هفت تپه، وزارت اطلاعات، سازمان خصوصی‌سازی، دیوان محاسبات و... در محل مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در این جلسه تصمیمات جدی در رابطه با وضعیت مدیریت و مالکیت شرکت اتخاذ خواهد شد تا نتیجه نهایی حاصل شود و به شرایط با ثباتی در رابطه با شرکت هفت‌تپه برسیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today