اقتصاد آنلاین/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: متاسفانه میانگین سنی افرادی که ناشی از بیماری کرونا در استان فوت شدند ۷۲ سال بوده و ۸۸.۹ درصد از کل موارد مرگ و میر، سنی بیش از ۵۰ سال داشتند.

محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص آخرین تحلیل آماری مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی گفت: براساس آمار تحلیلی کمیته اپیدمیولوژی دانشگاه از ابتدای شیوع بیماری کرونا در خراسان جنوبی متاسفانه به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، حدود ۱۳ نفر فوت شدند؛ در صورتی که این آمار در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت حدود ۲۰ نفر است.
وی افزود: همچنین درصد مبتلایان بین بانوان و آقایان که قبلا ارجحیت مشخصی با آقایان بود، تقریبا به تساوی نزدیک شده که در خراسان جنوبی ۴۷.۵ درصد از مبتلایان بانوان و ۵۲.۵ درصد از آقایان به بیماری کرونا مبتلا شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه تا مدتی در گروه سنی زیر ۲۰ و ۳۰ سال مبتلا به کرونا نداشتیم؛ اما در حال حاضر این گروه سنی نیز به آمار مبتلایان اضافه شدند، تصریح کرد: ۱.۱ درصد از مبتلایان زیر ۹ سال، ۲.۵ درصد بین ۱۰ تا ۱۵ سال، ۱۰.۵ درصد بین ۲۰ تا ۲۹ سال، ۱۸ درصد بین ۳۰ تا ۳۹ سال، ۱۵.۳ درصد بین ۴۰ تا ۴۹ سال، ۱۶.۸ درصد بین ۵۰ تا ۵۹ سال، ۱۳.۷ درصد بین ۶۰ تا ۶۹ سال، ۱۱.۸ درصد بین ۷۰ تا ۷۹ سال و ۱۰.۳  درصد ۸۰ سال به بالا بودند.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به میانگین سنی مبتلایان و مرگ ناشی از بیماری کرونا، اظهار کرد: میانگین سنی مبتلایان حدود ۵۱ سال بوده و ۵۲.۶ درصد از کل مبتلایان سن ۵۰ سال و بالاتر داشتند.
وی افزود: همچنین متاسفانه میانگین سنی افرادی که فوت شدند ۷۲ سال بوده و ۸۸.۹ درصد از کل موارد مرگ و میر، سنی بیش از ۵۰ سال داشتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: میانگین سنی موارد ابتلا و مرگ در استان روند کاهشی داشته که حداقل سن افراد فوت شده ۳۴ سال و حداکثر سن ۹۷ سال بوده، همچنین میزان مرگ در افرادی که دارای حداقل یک بیماری زمینه‌ای بودند ۱۳.۴ درصد، در صورتی که این آمار در افرادی که بیماری زمینه‌ای نداشتند ۴.۵  درصد بوده که نسبت احتمال مرگ در افرادی که حداقل به یک بیماری زمینه‌ای مبتلا بودند ۲.۹ برابر افراد فاقد بیماری زمینه‌ای بوده و بیشترین بیماری‌های زمینه‌ای که احتمال مرگ و میر را در بیماران مبتلا به کرونا افزایش داده بیماری‌های مزمن ریوی و بیماری‌های قلبی عروقی بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today