ایسنا/ بارش های فصلی مونسون در جنوب سیستان و بلوچستان و طغیان رودخانه کاجو در قصرقند راه ارتباطی ۳۵ روستای شهرستان را قطع کرده است.

از این 35 روستا 23 روستا با 6000 نفر جمعیت در بالادست این رودخانه و 12 روستا با 9000 نفردر پایین دست قصرقند قرار دارند
هنگام طغیان رودخانه کاجو، 23 روستای بالادست هیچ گونه راه دسترسی به دیگر مناطق را ندارند چون تنها راه ارتباطی آنان از بستر رودخانه می گذرد، اما شراط روستاهای پایین دست بهتر است فقط ساخت یک پل در روستای حمیری می تواند این مشکل را حل کند که مسئولان می گویند برای ساخت این پل اعتبار بالایی لازم است.
اما بیشترین مشکل را هنگام طغیان رودخانه کاجو ساکنان بالادست دارند؛ از آغاز فعالیت سامانه بارشی مونسون در نیمه دوم تیرماه تاکنون هیچ گونه ارتباطی با مرکز شهرستان ندارند.
تنها راه رفع این مشکل احداث جاده از مسیر کوهستانی این رودخانه است که تاکنون ۱۶ کیلومتر آن جاده سازی شده و 40 کیلومتر دیگر هنوز باقی مانده است.
اعتبار پیش بینی شده برای احداث این جاده، ۹۰ میلیارد تومان بر آورد شده است که نیاز به تامین اعتبار ملی دارد.
رودخانه کاجو در جنوب سیستان و بلوچستان، شاهرگ حیاتی شهرستان قصرقند است که به برکت بارندگی های مونسون در مسیر حرکت خود موجب پر آب شدن منابع آبی، احیاء قنات ها و آبیاری زمین های کشاورزی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today