روابط‌عمومی آموزش و پرورش لرستان/ همزمان با سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به لرستان از چند طرح عمرانی بازدید و پیگیری مشکلات فضاهای آموزشی در دستور بررسی قرار گرفت.

این جلسه با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران، مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی لرستان، نماینده مردم سلسله و دلفان، فرماندار شهرستان دلفان و جمعی از مسئولان شهرستانی، در مکان بخشداری منطقه کاکاوند برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: در مقایسه استان لرستان با دیگر استان ها در بحث فضاهای آموزشی شاهد نواقص و کمبودهایی هستیم که نیازمند بررسی و پیگیری بیشتری است.
علیرضا نخعی ضمن بیان برخی مشکلات و با اشاره به نرم پایین فضای آموزشی در این شهرستان نسبت به استاندارد فضای آموزشی، اظهار داشت: در شهرستان دلفان 63 آموزشگاه تخریبی وجود دارد که وجود مدارس کانکسی و تخریبی مزید بر علت شده است.
نخعی با اشاره به تفاهم نامه نوسازی گفت: وضعیت موجود در سه بخش (مناطق محروم دارای مدارس غیرایمن و کانکسی و تخریبی، مدارس حاشیه ای و پروژه های حیات طیبه) قابل بررسی است.
در ادامه، فرماندار شهرستان دلفان، نماینده مردم سلسله و دلفان و یکی از معلمان این شهرستان در خصوص مشکلات فضاهای آموزشی مطالبی را بیان کردند.
معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: با حضور مسئولان و با برنامه ریزی مناسب و جمع بندی های صورت گرفته، نسبت به رفع مشکلات اقدام خواهد شد.
رخشانی مهر گفت: از کل مدارس کشور حدود 30 درصد تخریبی، 12درصد نیازمند بازسازی و 18 درصد نیازمند مقاوم سازی هستند 
وی در پایان قول مساعد داد: جهت رفع مشکلات سیستم گرمایشی همت و مساعدت لازم به عمل آید.

 شایان ذکر است در این سفر ،  از روند ساخت آموزشگاه 9 کلاسه فومن شیمی شهرستان دلفان بازدید شد .

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today