موج رسا/ معاون بهره برداری شرکت آبفای استان زنجان با اشاره به مشکلات آب شرب در روستاهای استان زنجان گفت: در حال حاضر 137 روستا در استان زنجان با مشکل آب شرب مواجه است.

علی‌محمد نادرخانی، معاون بهره برداری شرکت آبفای استان زنجان با اشاره به مشکلات آب شرب روستا‌های استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر در مجموع 137 روستا در استان زنجان با مشکل آب شرب مواجه هستند.
وی تصریح کرد: مشکلات این روستا‌ها به معنی این نیست که در کل آب نداشته باشند منظور این است که برخی‌ از روستاها کمبود دارند و وضعیت آب آنها به صورت جیره بندی بوده و برخی‌ها نیز با مشکلات زیرساختی مواجه هستند.
معاون بهره برداری شرکت آبفای استان زنجان با اشاره به اینکه در برخی روستاها آب زیاد است ولی چون مدیریت مصرف وجود ندارد و کنترلی در مصرف نیست به همین خاطر با کمبود آب مواجه می‌شوند افزود: متاسفانه هنوز فرهنگ استفاده بهینه از آب در روستاها جا نیفتاده و به همین خاطر میزان مصرف آب بیشتر است.
وی در مورد تعداد روستاهای تحت پوشش آب فاضلاب استان خاطرنشان کرد: 907 روستا در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 622 روستا تحت پوشش آب فاضلاب استان زنجان قرار دارند.
نادرخانی عنوان کرد: تحت پوشش قرار گفتن روستاها اختیاری است و برخی از روستاها تمایلی ندارند که تحت پوشش آب فاضلاب استان قرار بگیرند.
وی با تاکید براینکه شهرستان خدابنده بالاترین آمار را در مشکلات آب شرب روستایی دارند بیان کرد: در شهرستان خدابنده در حدود 33 روستا با مشکل آب شرب مواجه هستند.
معاون بهره برداری شرکت آبفای استان زنجان همچنین به وضعیت آب شرب روستاهای ماهنشان نیز اشاره و بیان کرد: در این شهرستان نیز 26 روستا با مشکل آب شرب مواجه هستند. 
وی در مورد آب رسانی به روستاها به صورت سیار عنوان کرد: امسال به دلیل بارندگی‌های خوبی که داشتیم آبرسانی به روستاها به صورت سیار نداشتیم و امسال وضعیت آب شرب در روستاها نسبت به سال گذشته مطلوب بود.

 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today