فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 25 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد.

 
فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 137 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج 66 نفر، بعثت سنندج 1 نفر، کوثر سنندج 18 نفر، امام خمینی(ره) سقز 16 نفر، بوعلی و فجر مریوان 13 نفر، شهید بهشتی قروه 10 نفر، امام حسین بیجار 6 نفر، بیمارستان سینای کامیاران 2 نفر و رازی و صلاح‌الدین 5 نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 33 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 414 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 79 نفر در سقز، 142 نفر در سنندج، 34 نفر در قروه، 31 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 23 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان جان ‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online