ایسنا/ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد از امدادرسانی و انتقال یک خانم مصدوم توسط امدادهوایی در در ارتفاعات کوه دنا خبر داد.

سید امان الله جهانبین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با توجه به تماس تلفنی مردمی در روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه با سامانه اضطراری ۱۱۲ جمعیت هلال احمر استان مبنی بر مصدوم شدن یک خانم ۳۵ ساله از ناحیه پا که به صورت خانوادگی به قله ۴۰۰۰متری حوض دال دنا صعود کرده بودند.

وی افزود: بنابراین جمعیت هلال احمر استان با پیگیری و تماس با سازمان امداد و نجات مبنی بر اعزام بالگرد به منطقه حوض دال دنا جهت انتقال مصدوم و موافقت سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جهت اعزام بالگرد به استان یک تیم کوهنوردی ۳ نفره از جمعیت هلال احمر استان و یک تیم مردمی و به همراه ۴ نفر از کادر پرواز در ساعت ۱۹ و ۲۰ دقیقه از فرودگاه یاسوج به سمت ارتفاعات دنا(حوض دال) پرواز و مصدوم را از طریق بالگرد به فرودگاه انتقال و از فرودگاه با آمبولانس جمعیت هلال احمر به بیمارستان انتقال دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تیم‌های تخصصی شرکت کننده در این عملیات ۸ نفر، تیم پشتیبانی ۵ نفر و تیم آمبولانس ۳ نفر بودند.

جهانبین بیان کرد: ضمناً جهت اجرای عملیات هماهنگی های لازم بین معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل بحران و دادستان مرکز استان و مدیر عامل جمعیت هلال احمر انجام گرفت.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today