فارس/ در یک عملیات چند ساعته مامای زبردست جان نوزاد و مادر لودابی را در یکی از محروم‌ترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد نجات داد.

صانع‌نسب، مسؤل مرکز خدمات جامع سلامت لوداب گفت: زن بارداری که در روستای شهید خرم روز (آب بهاره) چین لوداب با پارگی کیسه آمینوتیک و وضعیت بسیار حاد در شامگاه سه شنبه به مرکز خدمات جامع سلامت مراجعه کرد با تلاش پرسنل سریعا به مرکز تسهیلات زایمانی لوداب منتقل و با کمترین زمان اقدامات درمانی شروع شد که با مهارت مثال زدنی و تلاش فراوان خانم زینب صفری مامای تسهیلات زایمانی لوداب، هم مادر و هم فرزند از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

وی گفت: با توجه به وضعیت فوق العاده حاد مادر که دچار پارگی و‌ بد حالی بود عملیات زایمان شروع شد که نوزاد با توجه به مشکلاتی که در بند ناف بوجوده آمده بود متوجه شدیم که نوزاد مرده به دنیا آمده و نفس نمی‌کشد به همین خاطر عملیات احیا نوزاد شروع شد و خوشبختانه با کمک پزشک و دیگر ماماهای مرکز، نوزاد احیا و به زندگی بازگشت.

این ماما گفت: از طرفی مادر دچار خونریزی شدید بود که باعث کاهش هوشیاری شد و زبردستی ماما زایشگاه خانم زینب صفری دولت آباد اقدام درمانی و اورژانسی صورت گرفت شرایط مادر بچه به طور نسبی بهتر شد.

صانع‌نسب افزود: با کمک پرسنل ۱۱۵لوداب به بیمارستان امام سجاد منتقل شد و در تمام طول مسیر ماماهای تسهیلات زایمانی لوداب خانم زینب صفری و خانم مرضیه آینه دار و محمد صمدی با اقدام درمانی مانع از وخیم تر شدن حال بیمار شدند.

مسؤول مرکز خدمات جامع سلامت لوداب گفت: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت مادر که در ICu بیمارستان امام سجاد بستری است مطلوب بوده و نوزاد در شرایط کاملا نرمال بسر می‌برد.

وی با بیان اینکه این چهارمین احیا نوزاد در لوداب و چندمین زایمان پر خطر در این مرکز می باشد افزود: از مسؤلین درخواست می‌کنیم به مشکلات منطقه توجه بیشتری داشته باشند و امکانات مورد نیاز بخش، از جمله سونوگرافی و... را در برنامه های خود قرار دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today