ایرنا/ دختربچه‌ای یک ساله به علت سقوط در جوی روباز خیابان در کوی سیاحی اهواز جان باخت.

یکی از معتمدان کوی سیاحی اهواز پنجشنبه درباره این حادثه گفت: این حادثه در حدود ساعت ۲۱ دیشب در خیابان فلاح فرعی ششم رخ داده است.
محمدصالح صیوانی افزود: این حادثه در حالی رخ داده که مادر این دختر یک ساله او را به خواهر حدودا ۱۲-۱۰ ساله اش سپرده بود.
وی اضافه کرد: این سومین کودکی است که قربانی سقوط در جوی روباز و یا فاضلاب این منطقه می شود و پیش از این نیز ۲ کودک دیگر در جوی روباز خیابان توحید و فاضلاب خیابان ۴ کوی مندلی اهواز سقوط کرده و جان باختند.
صیوانی ادامه داد: به دلیل وجود جوهای روباز در محله کوی سیاحی بارها کودکان این منطقه در این جوها سقوط کرده و تا آستانه مرگ رفته و نجات یافته اند و این خطر همه کودکان کوی سیاحی را تهدید می کند.
وی تاکید کرد: با وجود حوادث متعدد به دلیل جوهای روباز اما تاکنون نه شهرداری اهواز و نه شرکت آب و فاضلاب مسئولیتی در این زمینه نپذیرفته اند.
این فعال اجتماعی تصریح کرد: پدر این کودکی یک کارگر روزمزد است و از شب گذشته که این حادثه رخ داده یک محله داغدار مرگ این کودک شده اند.
وی افزود: در حوادث قبلی نیز با مرگ کودک مشکلاتی برای خانواده ها بوجود می آمد، به طوری که با فوت یکی دیگر از کودکان در کوی سیاحی و از بین رفتن شیرینی زندگیشان خانواده آنها از هم پاشید.
صیوانی خواستار حل مشکل فاضلاب در کوی سیاحی شد و گفت: بارها این مساله از مبادی مختلف پیگیری شده و آخرین بار نیز از طریق استانداری و معاون عمرانی قول رسیدگی داده اند اما وعده ها تاکنون عملی نشده است.
وی اضافه کرد: مگر ساکنان این محله حق شهروندی ندارند که از کمترین امکانات هم محرومند به دلیل جاری شدن فاضلاب در خیابان ها مردم امکان تردد ندارند و کودکان برای رفتن به مدرسه مجبور می شوند روی کفش های خود پلاستیک بکشند تا لجن وارد کفشهایشان نشود.
همچنین سخنگوی شهرداری اهواز در همین رابطه گفت: اظهارات اهالی بر این است که این کودک یک ساله در جوی روباز آب در خیابان که عمق نیم متری دارد، سقوط کرده و جان خود را از دست داده است اما هنوز صحت و سقم آن برای ما مشخص نیست.
علی احمدی افزود: در حال پیگیری از طریق پزشکی قانونی برای تشخیص قطعی علت مرگ کودک هستیم و اطلاعات تکمیلی آن متعاقبا اعلام می‌شود.


 
  
  
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today