ایرنا/ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از آغاز عملیات عمرانی اولین هتل پنج‌ستاره اردبیل خبر داد.

نادر فلاحی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در نشست با سرمایه‌گذار هتل پنج‌ ستاره در اردبیل اظهارداشت: این هتل پنج‌ستاره با همت سرمایه‌گذار بخش خصوصی در منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل احداث می‌شود.
او از برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات اجرایی این هتل خبر داد و افزود: زمین این طرح توسط سرمایه‌گذار خریداری شده و عملیات عمرانی آن به‌زودی آغاز می‌شود تا با تکمیل و راه‌اندازی آن زمینه برای پذیرش گردشگران به ویژه گردشگران خارجی در این هتل فراهم شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: تمامی امور اداری در این زمینه انجام و مجوزها و موافقت اصولی نیز صادر شده و در مرحله صدور پروانه هستیم.
فلاحی با بیان اینکه برای احداث هتل پروانه رایگان است اما برای تغییر کاربری مبلغ عوارض دریافت می‌شود، گفت:‌ سرمایه‌گذار این طرح می‌تواند از این حمایت‌ها بهره‌مند شود که در راستای حمایت هر چه بیشتر از این طرح پیگیر امور از وزارت‌خانه هستیم.
او تشریح کرد: برای تسریع در اجرای این پروژه در نشست با رییس نظام مهندسی ساختمان استان بررسی‌ها لازم انجام شد و با هماهنگی‌های لازم تلاش می‌کنیم تا کلنگ‌زنی این مجموعه با حضور وزیر میراث‌فرهنگی انجام شود که این امر نقش بسزایی در تامین تسهیلات برای هتل خواهد داشت.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اعلام حمایت از اجرای هتل پنج‌ستاره در اردبیل گفت: با توجه به اینکه این مجموعه اولین هتل پنج‌ستاره اردبیل است، بهره برداری از آن تحرک مناسبی در جذب گردشگران و به ویژه گردشگران خارجی ایجاد خواهد کرد.
فلاحی این هتل را زیرساختی مناسب برای برگزاری همایش‌ها، سمینارها، مسابقات و رویدادهای بین‌المللی دانست و افزود:‌ هتل پنج‌ستاره در بهترین مکان شهر احداث شده و پذیرای مسافران خواهد بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today