باشگاه خبرنگاران/ فرماندار قصرشیرین گفت: توسعه صادرات در مرز‌های رسمی خسروی و پرویزخان به عنوان یکی از مناطق راهبردی کشور نقش مهمی در رونق اقتصادی دارد و از دیرباز این شهرستان مسیر جاده ابریشم شناخته شده است.

مرادعلی تاتار فرماندار قصرشیرین، با بیان اینکه ۲ مرز پرویزخان و خسروی در ۲ حوزه کردی و عربی حتی در دوران تحریم و کرونا نقش مهمی در صادرات ایفا کرده اند، اظهار داشت: مرز خسروی از دیرباز دروازه عتبات عالیات و امروز دارای کارکرد اقتصادی نیز هست و پارسال در مجموع ۲۳۹ میلیون دلار و ۸۴۸ هزارتن صادرات از این مرز رسمی و بین المللی به عراق انجام شده است.

وی گفت: پرویزخان یکی از مهم‌ترین مرز‌های کشور است که در زمان کرونا اغلب مرز‌های کشور تعطیل بود این دروازه تجاری حتی یک یک روز هم بسته نشده است.

تاتار ادامه داد: مرز پرویزخان مورد علاقه مردم و تجار اقلیم کردستان عراق به دلیل اشتراکات مهم مردم ۲ طرف هم جوار مرز است و از اطمینان و پایداری خاصی برخوردار است.

فرماندار قصرشیرین ادامه داد: در کنار مرز رسمی پرویزخان منطقه ویژه اقتصادی قرار دارد که درخواست می‌کنیم با کمک‌های مجموعه دولت و نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب وگیلانغرب در مجلس شورای اسلامی به منطقه آزاد تبدیل شود که یک ظرفیت مهم برای توسعه صادرات و نیازمند توجه است.

وی گفت: وجود شهرک‌های صنعتی، معادن و تولیدات کشاورزی می‌تواند باعث توسعه درون، بدون اتکا به بیرون باشد و بهره برداری از این ظرفیت‌ها نیازمند توسعه زیرساخت‌ها است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today