باشگاه خبرنگاران/ مسئول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در فارس گفت: نمازجمعه این هفته، ۱۷ مرداد در ۳۳ شهر قرمز استان فارس اقامه نمی‌شود.

حجت‌الاسلام ملک‌مکان، مدیرنمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در استان فارس گفت: با استناد به نامه دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۱۳ شهرستان استان فارس با توابع آن‌ها جمعا ۳۴ شهر از جمله شهر شیراز در وضعیت قرمز کرونایی و شرایط ویژه قرار دارند، لذا جهت مقابله با شیوع کرونا و جهت حفظ سلامتی مردم عزیز، نمازجمعه در این شهرستان‌ها و شهر‌ها جمعه این هفته یعنی ۱۷ مرداد ماه اقامه نخواهد شد.
او افزود: شهرستان‌های با وضعیت قرمز عبارتند از شیراز، آباده، بوانات، مرودشت، کوار، کازرون، گراش، سروستان، زرقان، قیروکارزین، خنج، لامرد و خرامه است.
ملک‌مکان ادامه داد: بر اساس نامه دانشگاه علوم پزشکی و ستاد استانی مقابله با کرونا سایر شهرستان‌ها و شهر‌ها (۴۲ شهر) در وضعیت سفید یا زرد قرار دارند، بنابراین نمازجمعه در این شهر‌ها با رعایت تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.
گفتنی است؛ بنا به اطلاعیه شماره ۳۹ ستاد نماز جمعه لارستان، باطلاع مردم شریف و متدین می رساند در راستای صیانت از سلامت عموم مردم و پس از مدت ها صبر و همراهی با ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر عدم برگزاری نماز جمعه در شهرستان شاهدیم که این ستاد در آخرین آمار اعلامی استان فارس و برخی از شهرستانها از جمله لارستان را از وضعیت قرمز خارج نموده است و بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری نماز جمعه در مناطق زرد بلا مانع می‌باشد .
لذا در آستانه عید سعید غدیر،عید الله الاکبر نماز جمعه با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در روز جمعه ۱۷ مردادماه ۹۹ در لارستان برگزار خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online