ایرنا/ رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح ویژه آزادی زندانیان به مناسبت عید غدیر، زمینه آزادی ۴۹ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد این استان با کمک خیران فراهم شد.

جواد غفاریان طوسی، رییس ستاد دیه خراسان رضوی اظهار کرد: مجموع بدهکاری این تعداد از مجرمان جرایم غیرعمد در استان ۷۱ میلیارد ریال بود که ۴۰ میلیارد آن با گذشت شاکیان بخشیده شد و ۱۵ میلیارد ریال نیز مشمول پذیرش اعسار زندانی شد.

وی ادامه داد: بخشی از مطالبات بدهکاران توسط خود محکومان پرداخت شد و مبلغ ۱۴ میلیارد ریال نیز با کمک خیران استان، کمک‌های ستاد دیه و کمک بنیاد مستضعفان پرداخت شد.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: این تعداد محکوم جرایم غیرعمد پس از طی مراحل اداری در واحد اجرای احکام طی روزهای آینده از زندان‌های استان آزاد خواهند شد.  

غفاریان طوسی افزود: کمک بنیاد مستضعفان نیز در چارچوب تفاهمنامه این بنیاد با سازمان زندان‌ها و در قالب طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد به مناسبت عید غدیر انجام شده است.  

وی ادامه داد: به طور متوسط برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در این استان که دیون سنگین مالی ندارند جمع آوری ۲۰۰ میلیون ریال کمک از سوی خیران زمینه آزادی هر زندانی را فراهم می‌کند.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: در حال حاضر شمار زندانیان جرایم غیرعمد استان که مشمول دریافت کمک برای رهایی از زندان هستند حدود ۶۰۰ نفر است.

غفاریان طوسی با اشاره به شیوع ویروس کرونا افزود: جشن‌های گلریزان امسال در مناسبتهای مختلف همچون ماه مبارک رمضان و دهه کرامت به شکلی متفاوت در بستر فضای مجازی برگزار شد و این زیرساخت‌ها همچنان برای دریافت کمک‌های مردم فراهم و برقرار است.

وی ادامه داد: نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ستاد دیه یا واحدهای مرتبط یا درگاه اینترنتی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان نیازمند خراسان رضوی به آدرس http://www.khorasanipro.ir برای مشارکت در آزادی زندانیان کمک کنند.

رییس ستاد دیه خراسان رضوی گفت: امکان پرداخت آنلاین وجوه برای آزادی زندانیان نیازمند از طریق درگاه اینترنتی این ستاد نیز به نشانی www.khorasanipro.ir فراهم است.

غفاریان طوسی افزود: شهروندان نیکوکار می‌توانند از طریق حساب سیبای بانک ملی به شماره ۰۱۰۵۹۴۶۹۴۸۰۰۷، کارت بانک ملی به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۴۹۳۲۹، کارت بانک صادرات به شماره ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۱۴۱۹۸۸ و حساب سپهر بانک صادرات به شماره ۰۱۰۸۰۱۱۵۵۰۰۰۱ کمک‌های خود را برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پرداخت کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar