باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: با شناسایی ۲۳ مورد مثبت جدید کرونا در ۲ روز اخیر، مجموع مبتلایان قطعی در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به هزار و ۳۱۲ نفر رسید.

رضا چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه روند شیوع دوباره کرونا در شهر‌های تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود صعودی و نگران کننده است گفت: با ابتلا و شیوع زیاد بیماری در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه شمار مبتلایان قطعی کرونا در شاهرود و میامی از ابتدای اسفندماه ۹۸ تا پایان روز پانزدهم مردادماه ۹۹ به یک هزار و ۳۱۲ نفر رسیده است، افزود: شهرستان‌های شاهرود و میامی در وضعیت قرمز از بابت شیوع کرونا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه طی سه هفته گذشته ۱۲ مورد مرگ در بین بیماران تست مثبت کرونا در شهر‌های تحت پوشش دانشگاه ثبت شده است، گفت: هم اکنون ۸۰ بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند که ۱۵ نفر از آن‌ها بدحال و در بخش‌های «آی سی یو» تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

چمن بیان کرد: بررسی شرح حال و رصد تماس‌های بیماران کووید ۱۹ در شاهرود و میامی نشان می‌دهد که اکثر مبتلایان اخیر در تجمعات و محل‌های شلوغ به ویروس آلوده شده‌اند لذا با توجه به فعال بودن چرخه انتقال عامل بیماری از آحاد مردم و بالاخص سالمندان و کسانی که بیماری‌های مزمن زمینه‌ای دارند مصرانه انتظار داریم که مردم در هیچ گونه گردهمایی و تجمعی شرکت نکنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today