ایرنا/ در راستای اجرای پویش ملی آجر به آجر در استان فارس، زوج جوان روستای زرگران مرودشت تنها مراسم عقد خود را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار کردند و هزینه ازدواج خود را به ساخت مدرسه اختصاص دادند.

 موصلی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس فارس در این باره گفت: در راستای اجرای پویش ملی آجر به آجر عملیات اجرایی آموزشگاه ۶ کلاسه روستای زرگران را با کمک زوج جوان و خوش‌فکر این روستا آغازکرده ایم و امیدواریم با مشارکت های مردمی ساخت این آموزشگاه را با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به پایان برسانیم.
سرفراز موصلی با اشاره به اینکه آجر به آجر فرصت خوبی برای مشارکت آحاد جامعه در امر مقدس مدرسه سازی است، بیان کرد: تا قبل از تصویب و شروع اجرای طرح آجر به آجر، مشارکت در امر مدرسه‌سازی به صورت کلان بود و این مساله فضا ورا برای حضور عموم افراد محدود کرده بود؛ اما از سال جاری هر شخصی با هر میزان درآمد، می‌تواند در امر خیر مدرسه‌سازی سهیم شود.
موصلی ادامه داد: مایه خرسندی است که استان فارس در اجرای پویش ملی آجر به آجر جزو هفت استان پایلوت کشور است و این‌ مساله فرصت خوبی برای پیشتازی این استان در امر توسعه زیربنای آموزشی است.
مرتضی چراغی، مدیر آموزش و پرورش مرودشت نیز آغاز اجرای شهرستانی این طرح را از مرودشت، مایه مباهات دانست و  گفت: باتوجه به شرایط خاص حاکم بر جامعه و با شیوع ویروس کرونا، فرصت خوبی برای جوانان مهیا شده است تا با اهدای هزینه های ازدواج و یا دیگر هزینه های اضافی در توسعه و آبادانی کشور نقش ایفا کنند.
وی ادامه داد: مدیریت آموزش و پرورش مرودشت همواره آمادگی این را دارد که با جلب حداکثری مشارکت های مردمی در راستای اجرای طرح ملی آجر به آجر گامهای اثربخشی در راستای تحقق اهداف این طرح ارزشمند بردارد.
همچنین حجت الاسلام مهدی آقایی، امام جمعه شهرستان مرودشت ضمن تاکید بر احادیث و روایات بیان کرد: شاهد سنت حسنه و ماندگاری در روستای شهیدپرور زرگران بودیم و امید است این رفتار و سنت پسنیده الگویی برای دیگر جوانان باشد تا برای آبادانی جمهوری اسلامی گام بردارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online