باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل استاندارد کردستان گفت: طی ۴ ماه نخست امسال بیش از ۱۷۱ گرم طلای قاچاق در استان کشف و قیچی شد.

ژیلا یزدانی، مدیرکل استاندارد کردستان اظهار کرد: در حال حاضر ۳۶۰ واحد تولیدی تحت پوشش اداره کل استاندارد کردستان قرار دارند که در ۴ ماه نخست امسال ۳۱۲ مورد بازرسی از این واحد‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه طی ۴ ماه نخست امسال پروانه ۷۱ واحد تولیدی ابطال شده است، افزود: در این مدت ۹۹ واحد، پروانه آن‌ها تمدید شده و همچنین پروانه ۸۷ واحد دیگر نیز به حالت تعلیق درآمده است.

یزدانی گفت: امسال در زمینه بازرسی از سطح بازار بیش از یک هزار و ۴۶۸ بازرسی طرح طا‌ها در سطح استان صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد کردستان با بیان اینکه در ۴ ماه نخست امسال ۳۳ تاییدیه ایمنی آسانسور صادر شده است، بیان کرد: ۳۵ گواهینامه ادواری توسط شرکت‌های بازرسی در این مدت صادر شده و همچنین تعداد ۸۳ مورد گواهینامه‌ی اولیه‌ آسانسور و تعداد ۱۴ تاییدیه ادواری صادر شده است.

وی گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس و تعطیلی شهربازی‌ها سرپوشیده و سرباز در سال ۹۹، بازرسی از مکان‌های بازی صورت نگرفته است.

یزدانی با اشاره به اینکه در ۴ ماه نخست امسال بیش از ۱۷۱ گرم طلای قاچاق در سطح استان قیچی شده است، گفت: در این مدت از ۹۱ مرکز صنفی توسط اداره کل استاندارد استان بازرسی صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد کردستان به نظارت بر جایگاه‌های CNG سطح استان گریزی زد و گفت: از ۵۸ جایگاه فعال موجود در استان تعداد ۲۰ جایگاه موارد بحرانی خود را رفع و موفق به دریافت تاییدیه شده و گاز ۸ جایگاه نیز قطع شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰۷ باسکول ثابت همکف در ۴ ماه اول امسال آزمون شده است، اظهار داشت: انجام آزمون اوزان سبک در تیرماه سال جاری در شهرستان سنندج آغاز شده و ۵۰۰ مورد ترازو آزمون شده است.

یزدانی افزود: در این مدت ۱۱ مورد شکایت مردمی در اداره کل استاندارد کردستان مورد رسیدگی قرار گرفته که در پایان منجر به رضایت ۴ شاکی بعد از رسیدگی به پرونده آنان شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online