فارس/ مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان گفت: اولین پکیج تصفیه فاضلاب پیشرفته به روش هیبرید بیو نانو تکنولوژی در شهرستان بهبهان افتتاح شد.

صادق حقیقی‌پور، مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان درخصوص افتتاح اولین پکیج تصفیه فاضلاب پیشرفته در شهرستان بهبهان اظهار کرد: پکیج تصفیه فاضلاب پیشرفته با ظرفیت ۲۵۰ متر مکعب در شبانه روز به منظور تصفیه فاضلاب خانگی در محدوده شهری بهبهان وارد مدار بهره‌برداری شد.
وی افزود: این تصفیه خانه توسط شرکت دانش بنیان سورین داده افزار اروند که یکی از شرکت‌های متخصص و بومی هست اجرایی شده است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: روش تصفیه در این پروژه در نوع خاص و منحصر بفرد است و سیستم تصفیه خانه به روش هیبرید بیو نانو تکنولوژی است.
وی تصریح کرد: این پروژه برای اولین بار در استان خوزستان به جهت ساماندهی بهداشتی و حفظ محیط زیست برنامه‌ریزی شده است.
حقیقی‌پور به مزایای این پروژه اشاره کر و گفت: این سیستم تصفیه فاضلاب نیاز به اپراتور بهره‌برداری ندارد، فاقد بو، فاقد لجن رسوب شده و سیستم گندزدایی به این تصفیه خانه به روش ازن‌زنی است.
وی عنوان کرد: به یکی از محاسن قابل توجه این پکیج قابلیت جابه جایی در مناطق شهری است و از پساب خروجی این تصفیه خانه بمنظور آبیاری فضای سبز وقف برنامه های سازمان محیط‌زیست می‌توان استفاده کرد و با توجه به مشکلات شهرداری‌ها در تامین آب فضای سبز در فصل تابستان می‌تواند کمک شایانی به تامین آب فضای سبز داشته است.
مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: این پروژه ۵ ماه است که در مدار بهره‌برداری و مراحل تست است که بعد از تمام مراحل و تست آزمایشی پروژه امروز رسما وارد مدار بهره برداری شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today