ایرنا/ سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: با تغییر رفتار ویروس کرونا شدت سرایت این بیماری نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

سجاد رحیمی، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال اظهار کرد: افزایش ناگهانی شمار مبتلایان به این بیماری در خلخال ناشی از تغییر رفتار ویروس کرونا و افزایش شدت سرایت و انتقال این بیماری از شخص ناقل به افراد سالم است.
وی گفت: اگر مردم در زندگی روزمره خود نسبت به رعایت موارد پیشگیرانه از جمله رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمع اجتناب نکنند قطعا در آینده جامعه دچار فاجعه انسانی ناشی از سرایت فزاینده این ویروس خواهد شد.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال با اشاره به نزدیک شدن به عزاداری ماه محرم اظهارداشت: با توجه به احترام و علاقه زیادی که مردم منطقه به عزاداری ایام محرم و حضور در هیات‌های عزاداری دارند، بهترین راه مصون ماندن از آن عزاداری در خانه و نصب پرچم عزا در درب خانه‌های مردم است.
وی با اشاره به دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونای کشور افزود: شیوه نامه‌های ویژه عزاداری ماه محرم و نحوه عزاداری تا هفته آینده ابلاغ خواهد شد.
رحیمی با بیان اینکه با مردم هرقدر شفاف و ساده صحبت کنیم راحت آن را می‌پذیرند، گفت: مردم آگاه باشند که با توجه به افزایش قدرت سرایت ویروس هر اندازه از تجمعات پرهیز کنند از این ویروس در امان خواهند ماند.
وی با دعوت از مردم برای پیوستن به پویش "هر خانه یک حسینیه" بیان کرد: مردم هر اندازه با هم متحد و همقدم باشند و با همدلی و همکاری در حفظ جان خود و دیگران تلاش کنند کرونا را شکست می‌دهند، در غیر این صورت با افزایش سطح ابتلا به بیماری و افزایش شمار مبتلایان شاهد فاجعه انسانی خواهیم شد.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی خلخال اظهار داشت: ۱۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خلخال بستری بوده، هشت نفر در ۲۴ ساعت گذشته پذیرش شدند، ۲ نفر ترخیص شده و ۲ نفر نیز فوت کردند و با احتساب جان‌باختگان قبلی از کرونا مجموع فوت‌شدگان از این ویروس در خلخال به ۲۶ نفر رسید.
وی گفت: از زمان شیوع این بیماری در خلخال تاکنون آزمایش کرونای ۴۲۹ نفر از افراد مشکوک به این بیماری مثبت بوده است.

 
 
  
  

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today