فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: طی 24 ساعت گذشته 18 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 18 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 126 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: 56 بیمار کرونایی در بیمارستان توحید سنندج، یک بیمار در بیمارستان بعثت سنندج، 18 بیمار در  بیمارستان کوثر سنندج،  13  بیمار در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، 2  بیمار در بیمارستان بوعلی مریوان، 13  بیمار در بیمارستان فجر مریوان، 11  بیمار در بیمارستان شهید بهشتی قروه، 6  بیمار در بیمارستان امام حسین بیجار، 2  بیمار در بیمارستان بیمارستان سینای کامیاران و 4  بیمار در بیمارستان رازی بانه بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 35 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ 2 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 416 نفر عنوان کرد و گفت: از آغاز شیوع کرونا تا کنون، 80 نفر در سقز، 143 نفر در سنندج، 34 نفر در قروه، 31 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 23 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به این ویروس جان‌باخته اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online