ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اعلام کرد: وضعیت شیوع بیماری کرونا در همه شهرستان‌های این استان همچنان قرمز و آمار مراجعان به مراکز درمانی بالاست.

شهرام حبیب‌زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به بازدید عملیاتی از بیمارستان‌های امام خمین(ره)، امام رضا (ع)، بوعلی، علوی و فاطمی اردبیل و بررسی وضعیت خدمت‌رسانی به بیماران در بخش‌های مختلف گفت: کمبود کارکنان پرستاری در این مراکز درمانی به علت ابتلای بالا و مرخصی استعلاجی آنها مشهود است ولی خدمات‌رسانی ادامه دارد.
وی بیان کرد: یکی از بخش‌های بیمارستان فاطمی و علوی اردبیل تعطیل شده و پرستاران این بخش‌ها جهت کمک رسانی به بخش کرونای بیمارستان امام خمینی(ره) اعزام شدند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با بیان نیمه فعال بودن بیمارستان بوعلی و تعطیلی بخش داخلی زنان بیمارستان امام(ره) اردبیل افزود: با وجود این شرایط، هنوز مشکل نیرو برای راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام رضا(ع) ادامه دارد.
وی آمار مراجعان و مبتلایان بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل طی ۲۴ ساعت گذشته را همچنان بالا عنوان کرد و گفت: در شبانه روز گذشته ۵۱ بیمار جدید در بخش‌های کرونای مراکز درمانی استان بستری شدند.
حبیب‌زاده مجموع تعداد مبتلایان بستری کرونا در استان اردبیل را ۳۷۶ نفر اعلام و اضافه کرد: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته سه نفر از اهالی استان به علت ابتلای به کرونا جان خود را از دست دادند.
وی افزود: برای کنترل مرگ و میر و کاهش نگرانی شیوع کرونا، باید تعداد موارد بروز یا ابتلای بیماری کم و ورودی بیمارستان‌ها کنترل شود تا تخت‌های مراکز درمانی استان ظرفیت کافی برای بیماران بدحال و نیازمند بستری در بخش مراقبت های ویژه داشته باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پرهیز از ازدحام غیرضروری، استفاده از ماسک و شستن دست‌ها را از جمله روش‌های موثر مهار شیوع کرونا ذکر کرد.
وی به اهالی استان اردبیل هشدار داد که وضعیت کرونا در این استان همچنان قرمز است و عبور از فاز دوم اپیدمی کرونا بودن رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و همکاری مردم میسر نیست.
 
  
  
 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today