تسنیم/ مراسم خاکسپاری پیکر شهیده زهرا شیرویه سرپرستار بخش کرونایی بیمارستان آیت‌الله بروجردی به‌عنوان نخستین شهید سلامت لرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

مراسم خاکسپاری شهیده زهرا شیرویه، سرپرستار بخش کرونایی بیمارستان آیت الله بروجردی، نخستین شهید مدافع سلامت شهرستان لرستان که به علت بیماری کرونا در بیمارستان میسح دانشوری درگذشت امروز انجام در شهرستان بروجرد انجام گرفت.
امروز مراسم وداع با شهید مدافع سلامت زهرا شیرویه در بیمارستان آیت الله بروجردی برگزار شد، در این مراسم که با حضور امام جمعه این شهرستان، نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه ناحیه مقاومت بروجرد، پادگان 24 بعثت، مسئولان ادارات ، کادر درمان و جمعی از مردم برگزار شد.
محمد کاکاوند رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد اظهارداشت: شهید زهرا شیرویه در طول هفت ماهی که به بیماران خدمت می‌کرد کوچکترین نارضایتی نداشت و به قول خودش می‌خواست در خط مقدم این جبهه و جنگ باشد.
وی افزود: کسی که با جان و دل در این مسیر قدم می‌گذارد یعنی عاشق است و به نیت خدمت آمده نه برای کسب درآمد. هدف یک پرستار تنها و تنها خدمت است و می‌خواهد جان دیگران را که نیاز به کمک دارند نجات دهد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد عنوان کرد: هیچ گونه جبرانی برای این همه زحمت و از خود گذشتگی و عشق بازی،  که یک پرستار شبانه روز در بخش ازخود نشان می‌دهد وجود ندارد. شاید خداوند پاداش این عزیزان را با شهادت بدهد چرا که ما توان جبران زحمات آنها را نداریم.
وی تصریح کرد: در چند روز گذشته خیلی از جوانان و نوجوانان به بنده مراجعه کرده و درخواست خدمت در بیمارستان و در بخش کرونایی‌ها را داشتند آن هم بدون هیچ گونه چشمداشتی؛ می‌دانم که بسیاری از افراد با دیدن و شنیدن خدمات و هیبت شهیدان راه سلامت به ویژه شهید مورد نظر این راه را انتخاب خواهند کرد. 
کاکاوند خاطر نشان کرد: امروز اینجا جمع شده‌ایم تا به این شهید بزرگوار بگوییم، داغداریم و غم شهادت تو برای همه سخت و دردناک است ولی این اطمینان را می‌دهیم که این راه ادامه دارد  و بدون خستگی و اعتراض تا آخر هستیم و می‌مانیم.
وی با اشاره به ابتلای بیش از 200 تن از کادر پزشکی بیمارستان آیت الله بروجردی به بیماری کرونا  تاکید کرد: بسیاری از همکاران ما و از کادر پزشکی آسیب دیده و در حال درمان هستند؛ با این حال کوچکترین کم کاری از این کادر درمانی نمی‌بینیم‌. این برای همه افتخاری بزرگ است، با اطلاعی که از روحیه کادر درمانی و پرسنل خدوم این بیمارستان دارم مطمئنم که بدون ذره‌ای گلایه و شکایتی به کار خود ادامه خواهند داد. از مسئولان نیز می‌خواهم به این قشر به شکل ویژه‌ای نگاه کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today