فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از افزایش شمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا به ۴۱۸ نفر در استان خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته تاکنون 20 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در استان شناسایی شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 123 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در حال حاضر در بیمارستان‌های توحید، بعثت و کوثر سنندج به ترتیب ۵۹، ۱ و ۱۶ نفر بستری هستند.

رضاعی تعداد بستری در بیمارستان‌های امام خمینی سقز را 12 نفر، بوعلی و فجر مریوان ۱۵ نفر، شهید بهشتی قروه 10 نفر، امام حسین بیجار 5 نفر، سینا کامیاران 2 نفر و رازی بانه 3 نفر ذکر کرد.

وی تصریح کرد: اکنون 37 نفر بیمار مبتلا به کرونا هم در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ 2 بیمار دیگر در 24 ساعته گذشته در استان خبر داد و آمار کلی فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان را 418 نفر اعلام کرد.

رضاعی گفت: از این تعداد، 80 نفر در سقز، 144 نفر در سنندج، 35 نفر در قروه، 31 نفر در بانه، 25 نفر در بیجار، 23 نفر در مریوان، 38 نفر در کامیاران، 32 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان جان‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

وی خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online