ایرنا/ رئیس شبکه دامپزشکی بیجار گفت: نیروهای این شبکه در هفته جاری ۳۴۰ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی تاریخ مصرف گذشته و فاسد را از مراکز عرضه، اماکن تهیه غذای آماده و رستوران‌های این شهرستان کشف و ضبط کردند.

هادی اسکندری، رئیس شبکه دامپزشکی بیجار اظهار داشت: در بازدید روزانه و مرتب بازرسان شبکه دامپزشکی با هدف تامین سلامت شهروندان و نظارت بر عرضه فرآورده های خام دامی این مقدار فرآورده فاسد جمع‌آوری و معدم شد.

وی افزود: این بازدیدها با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا افزایش چشمگیری یافته و به صورت منظم و مداوم از مراکز عرضه فرآورده های دام و طیور خام صورت می گیرد که در سه روز اخیر از بازرسی مراکز عرضه، رستوران ها و مراکز تهیه غذای آماده شهرستان، این میزان فرآورده خام دام و طیور فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف کشف و به طریق بهداشتی معدوم شد.

رئیس شبکه دامپزشکی بیجار به شهروندان توصیه کرد فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز معتبر تأمین و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی و همچنین تاریخ تولید و انقضا بر روی مواد پروتئینی توجه کافی داشته و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مراتب را با تلفن گویای ۱۵۱۲ و یا ۳۸۲۲۳۹۹۱، ۳۸۲۳۶۶۸۴ شبکه دامپزشکی بیجار اطلاع دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online